Poznaj Bytom nieznany!

Atrakcje
2012-12-10

Rzadko odwiedza się Bytom w celach turystycznych, a może czas to zmienić. Polecam dziś jedną z dzielnic - Miechowice, w której kryją się ciekawe zabytki. Warto się pospieszyć, bo czas jednego z nich kończy się nieubłaganie...

Mowa o ruinach pałacu w Miechowicach. Właściwie zobaczyć można już tylko oficynę pałacową, a i ona wali się dosłownie na naszych oczach. To, co jednak pozostało, świadczy o wspaniałości dawnego kompleksu i żal, że nikt nie ratuje tego zabytku!

Budowlę otacza wspaniały zabytkowy z park z przepięknym platanem stojącym tuż przy zamku. Poza pałacem warto w Miechowicach zobaczyć monumentany kościół Św. Krzyża i niewielki, ale  cudny kościół ewangelicki. Tutejszy Szlak Matki Ewy kryje tez inne zabytki...

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020