Panewniki i Szopka Bożonarodzeniowa

Atrakcje
2012-12-18

W dzielnicy Katowic - Panewnikach stoi przepiękna monumentalna bazylika Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP, na ulicy Panewnickiej 76. W okresie Bożonarodzeniowym kościół bardzo licznie odwiedzany jest przez wiernych i turystów, gdyż w prezbiterium bazyliki powstaje wówczas ogromna szopka, a w ogrodach za kościołem zwiedzić też można ruchomy żłóbek i żywą szopkę. Polecam Panewniki w Bożonarodzeniowy Czas...

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020