Kalety Zielona - magiczny zakątek

Atrakcje
2013-01-22

Nieco na północ od Tarnowskich Gór znajduje się niewielka miejscowość - Kalety, gdzie wśród lasów zagubił się piękny Zalew Zielona - atrakcyjny dla turystów nie tylko latem. Nad samym zalewem stoi zabytkowy pałac myśliwski Donnersmarcków z połowy XIX wieku, który służył słynnemu Guido Henckel von Donnersmarck podczas licznych polowań. Zalew składa się z dwóch stawów o czystej wodzie, zarybionych, z łabędziami i innym ptactwem i co ciekawe - z bobrami, które licznie budują tu swe żeremie. Wokół zalewu prowadzi trasa Zielona Pętla o długości 9 km, którą można przemierzać rowerem, na nartach czy z kijkami nordic walking. 

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020