Zabytki w Złotym Potoku

Atrakcje
2013-03-27

Zabytkowy Park w Złotym Potoku kryje wspaniałe zabytki - Pałac Raczyńskich i Dworek Krasińskich, w którym miesci się Muzeum Zygmunta Krasińskiego  naszego poety narodowego.

Przed pałacem rozlewa się też malowniczy Staw Irydion nazwany tak przez Krasińskiego, który w 1857 roku w Złotym Potoku, w dworku spędzał cudowne lato z rodziną, tragicznie zakończone nagle we wrześniu poprzez smierć jego 4-letniej córki Elżbietki.

Niedaleko stąd do Stawu Amerykan - miejsca rekreacyjnego, gdzie w lipcu tysiące kinomaniaków cieszą się wielkim piknikiem podczas Jurajskiego Lata Filmowego.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020