Przepiękny Nowy Wiśnicz - perła baroku

Atrakcje
2013-04-22

Nowy Wiśnicz to zaskakująco piękna miejscowość na Ziemi Krakowskiej, leżąca nieco na południe od Bochni. Każdy zakątek Nowego Wiśnicza zachwyca pięknymi obiektami. Choć zamek jest perłą znaną w całej Polsce, myli się ten, kto uważa, że tylko on jest tu godzien uwagi. Ciekawy Rynek z okazałym Ratuszem to główny plac, który rozpoczyna to, co tutaj najważniejsze. Zaraz za Rynkiem wznosi się kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - cudna Bazylika z plebanią przypominającą zamek. Już z tego miejsca doskonale widać zamek, stojący na wzgórzu, rozległy i fantastyczny z zewnątrz, ciekawy też w środku.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020