Wiosna na Pogorii

Atrakcje
2013-04-28

Pogoria to kompleks kilku fantastycznych zbiorników wodnych w Dąbrowie Górniczej. Mimo bliskości przemysłu, to idelane miejsce na rodzinną rekreację i wypoczynek na łonie natury. Nawet teraz, gdy jeszcze sezon na letniskowe wykorzystanie jezior nie rozpoczął się, to miejsce żyje! Pełno tu ścieżek rowerowych, na których szusują rowerzyści, rolkowcy i miłośnicy nordic walking. Są też przystanie ze sprzętem wodnym, np. na Pogorii III, w wielu miejscach można też spotkać wędkarzy. Pogoria to wspaniałe miejsce na spokojny relaks w pięknych okolicznościach przyrody, obszar jest na tyle duży, że każdy znajdzie tu idealne miejsce dla siebie.

Blisko stąd również do Zbiornika Przeczycko-Siewierskiego i niezliczonych atrakcji Jury Krakowsko-Częstochowskiej!

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020