Zaskakujące wyniki Top Atrakcji 2012

Zaskakujące wyniki Top Atrakcji 2012

Atrakcje
2013-04-29
W tym roku to nie Kraków, a Kołobrzeg zyskał miano najpiękniejszego miasta w Polsce, zaś na drugim miejscu pojawił się Zamość, ale badanie przyniosło więcej niespodzianek. W kategorii "Krajobraz" zatryumfowało przepiękne Roztocze przed Bieszczadami, Jurą Krakowsko-Częstochowską i Tatrami.  W kategorii "Zamki i pałace" zwyciężył niecodziennej urody zamek w Mosznej, wyprzedzając krzyżacki …

W tym roku to nie Kraków, a Kołobrzeg zyskał miano najpiękniejszego miasta w Polsce, zaś na drugim miejscu pojawił się Zamość, ale badanie przyniosło więcej niespodzianek.W kategorii "Krajobraz" zatryumfowało przepiękne Roztocze przed Bieszczadami, Jurą Krakowsko-Częstochowską i Tatrami. W kategorii "Zamki i pałace" zwyciężył niecodziennej urody zamek w Mosznej, wyprzedzając krzyżacki zamek w Malborku, królewski Wawel i jurajski zamek Ogrodzieniec.

Nowością tegorocznej edycji Top Atrakcji była kategoria "Parki Rozrywki", w której zwyciężyło Zoo w Opolu, a dalej Mikrokosmos w Ujeździe, Park Miniatur w Inwałdzie i JuraPark Bałtów.

Wynika z tego, że Polacy sięgają głębiej. Te najbardziej znane kierunki jak Malbork, Kraków czy Tatry trochę już spowszedniały i szukają czegoś mniej oczywistego, ale równie pięknego i interesującego. Oczywiście Malbork i Kraków wciąż będą się cieszyć ogromną popularnością, ale raduje nas, że coraz częściej odwiedzamy te mniej znane miejsca.Dziękujemy Wam za wspólną zabawę! Losowanie nagród odbędzie się po Majówce, o czym poinformujemy w mailach i w portalu.

Pełne wyniki Top Atrakcji 2012

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020