Bochnia z najstarszą kopalnią soli w Polsce!

Atrakcje
2013-04-30

Bochnia to ładne, urokliwe miasteczko w Małopolsce, na wschód od Krakowa i Wieliczki, z którą kiedyś tworzyła jedną ogromną kopalnię soli. Jako, że kopalnia w Bochni miała zostać zlikwidowana wszystkie zabytki przekazywano do Muzeum podziemnego w Wieliczce. Plany jednak się zmieniły i kopalnia w Bochni również została udostęniona dla turystów. Dziś zwiedzanie korytarzy znajdujących się na głębokości 300 m wgłąb ziemi, jest bardzo nietypowe, a przy tym nowoczesne, multimedialne. Takie połączenie nowego i starego! Samo miasto też jest ciekawe, przyciąga tu przepiękny kościół z okazałą fasadą i ogromną liczbą ołtarzy!

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118662 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020