Złoty Potok

Atrakcje
2013-07-09

Złoty Potok z Rezerwatem Parkowe to jedno z ciekawszych miejsc na Jurze, oferujące zarówno miejsca tłumne i gwarne, jak historyczna Pstrągarnia Raczyńskich czy Staw Amerykan - popularne miejsce rodzinnej rekreacji. Ale są tutaj też miejsca zaciszne, w których przyroda i historia dotykają nas dając okazję do zadumy i spokojnego wędrowania, np. okolice stawu Sen Nocy Letniej. Wszędzie natomiat towarzyszy nam woda, czy to źrodła, małe wodospady czy wszędobylskie stawy, bo to przecież Dolina Wiercicy z jej obszarem źródliskowym.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020