Tworków

Atrakcje
2013-11-14

Nieco na południe od Raciborza leży niewielka miejscowość Tworków, ale warto zapamiętać tą nazwę i odwiedzić to miejsce przy najbliższej okazji! Kryją się w niej bowiem fantastyczne ruiny olbrzymiego pałacu przypominającego zamek. Początki budowli sięgają XIV wieku, ale w ciągu dziejów średniowieczna warownia była przebudowywana kilka razy, aż w XIX wieku zyskała dziś rysującą się sylwetkę. Z pałacem wiąże się tajemniczy pożar, ponoć wzniecony przez samego właściciela. Miał on miejsce w 1931 roku i od tamtej pory budowla pozostaje w ruinie, choć jest udostępniona dla turystów w wyznaczonych godzinach, a poza tym czasem dostępu broni ogrodzenie. W pobliżu warto odwiedzić też kościół Św. Piotra i Pawła w Tworkowie, z kryptą kryjącą XVII-wieczne trumny i trumienki...

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020