Szałsza piękna i zaciszna

Atrakcje
2014-01-27

Pewnie niewielu Krajtroterów zna Szałszę - niewielką miejscowość leżącą na trasie z Tarnowskich Gór do Gliwic. A to wielka szkoda, koniecznie trzeba zaznaczyć ją na turystycznej mapie Polski. To tutaj stoi drewniany kościółek z przełomu XVI i XVII wieku, obok wśród zieleni i stawów zachował się niezwykle oryginalny pałac zbudowany w stylu Tudorów, a kawałeczek dalej, wśród pól powstał Klub Jeździecki, gdzie niemal zawsze spotkać można na padoku piękne konie. Wizyta w malowniczej Szałszy to prawdziwy raj dla oczu.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118662 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020