Wieluń średniowieczny

Atrakcje
2014-05-20

Wieluń to przepiękne miasto, zadbane, zabytkowe i ze średniowiecznymi reliktami. Aż dziwne, że tak mało znane i popularne, tym chętniej dziś je zaprezentuję, aby i inni, podobnie jak my mogli z zaskoczeniem podziwiać je wybierając się na wycieczkę do Wielunia. Koniecznie trzeba zobaczyć Bramę Krakowską z Ratuszem, mury, baszty, relikty fary i oczywiście kolegiatę.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020