Top Atrakcje 2014 - zaskakujące wyniki!

Top Atrakcje 2014 - zaskakujące wyniki!

Atrakcje
2014-06-04
Krajtroterzy wybrali najlepsze polskie atrakcje turystyczne tego roku i trzeba przyznać, że nie obyło się bez niespodzianek! Przesłano prawie 1000 ankiet, a wyniki dostępne są pod adresem: www.polskieszlaki.pl/top/2014/ Spośród polskich miast najlepszym okazał się Sandomierz, a na drugim miejscu uplasował się Kazimierz Dolny, wyprzedzając Kraków i Wrocław! Najpiękniejszym polskim zamkiem okazał się zamek Krzyżtopór w …

Krajtroterzy wybrali najlepsze polskie atrakcje turystyczne tego roku i trzeba przyznać, że nie obyło się bez niespodzianek! Przesłano prawie 1000 ankiet, a wyniki dostępne są pod adresem:
www.polskieszlaki.pl/top/2014/Spośród polskich miast najlepszym okazał się Sandomierz, a na drugim miejscu uplasował się Kazimierz Dolny, wyprzedzając Kraków i Wrocław!Najpiękniejszym polskim zamkiem okazał się zamek Krzyżtopór w Ujeździe w województwie świętokrzyskim. To również niemała niespodzianka, tym bardziej, że wyraźnie zdominował on pozostałe budowle, takie jak zamek Ogrodzieniec, zamek w Malborku a nawet Wawel w Krakowie!

Również i kategoria krajobraz nieco zaskoczyła, bowiem dotąd zwycięskie zawsze Tatry ustąpiły w tym roku miejsca Bieszczadom, które stały się top atrakcją 2014. Na trzecim miejscu pojawiła się Jura Krakowsko-Częstochowska. Wśród parków rozrywki natomiast wygrał Park Makiet Mikroskala w Koninie, a tuż za nim ulokował się JuraPark Bałtów.

Dziękujemy za wspólną zabawę, zachęcamy do odwiedzania finalistów Top Atrakcji 2014 i już dziś zapraszamy do kolejnej edycji zabawy w przyszłym roku!Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1112229 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.