Śnieżka - Królowa Karkonoszy

Atrakcje
2014-07-14

Jak w Beskidach królową jest Babia Góra, tak w Sudetach Śnieżka - najwyższy szczytnajwyższych Karkonoszy, a przy tym najwybitniejszy szczyt w Polsce! Wspaniale góruje ponad okolicą i przyzywa krajtroterów. Pozwala się zdobyć zarówno tym wytrzymałym, bo trasa piesza nie jest krótka, jak i tym, którzy wybierają kolejkę linową na Kopę, a dalej podążają czarnym szlakiem na szczyt. Latem bywa tłumnie, bo takich widoków spod szczytu, jak i z wierzchołka próżno szukać w okolicy.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020