Polska znana i mniej znana Elżbiety Dzikowskiej

Polska znana i mniej znana Elżbiety Dzikowskiej

Atrakcje
2014-10-26
Gdzie Biecz, a gdzie Giecz? Co to takiego Futoma i z czego słynie? A w czym Sandomierz Rzym przypomina? Gdzie starowierców szukać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w najnowszej książce Elżbiety Dzikowskiej - „Polska znana i mniej znana"! To nietypowy przewodnik po Polsce, po miejscach mało znanych bądź w ogóle nieznanych, o których istnieniu się wie, jeśli …

Gdzie Biecz, a gdzie Giecz? Co to takiego Futoma i z czego słynie? A w czym Sandomierz Rzym przypomina? Gdzie starowierców szukać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w najnowszej książce Elżbiety Dzikowskiej - „Polska znana i mniej znana"!

To nietypowy przewodnik po Polsce, po miejscach mało znanych bądź w ogóle nieznanych, o których istnieniu się wie, jeśli mieszka się w pobliżu...„Polska znana i mniej znana" to sporo historii, opowieści, legend, anegdot, ale też rozmów z mieszkańcami. Mnóstwo niepowtarzalnych zdjęć.Elżbieta Dzikowska, urodzona w Międzyrzecu Podlaskim to historyk sztuki, sinolog, reżyser i operator filmów dokumentalnych, podróżniczka, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych. Wraz z mężem, Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej oraz prowadziła cieszący się dużym zainteresowaniem podróżniczy program telewizyjny „Pieprz i wanilia".

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020