Polska znana i mniej znana Elżbiety Dzikowskiej

Polska znana i mniej znana Elżbiety Dzikowskiej

Atrakcje
2014-10-26
Gdzie Biecz, a gdzie Giecz? Co to takiego Futoma i z czego słynie? A w czym Sandomierz Rzym przypomina? Gdzie starowierców szukać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w najnowszej książce Elżbiety Dzikowskiej - „Polska znana i mniej znana"! To nietypowy przewodnik po Polsce, po miejscach mało znanych bądź w ogóle nieznanych, o których istnieniu się wie, jeśli …

Gdzie Biecz, a gdzie Giecz? Co to takiego Futoma i z czego słynie? A w czym Sandomierz Rzym przypomina? Gdzie starowierców szukać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w najnowszej książce Elżbiety Dzikowskiej - „Polska znana i mniej znana"!

To nietypowy przewodnik po Polsce, po miejscach mało znanych bądź w ogóle nieznanych, o których istnieniu się wie, jeśli mieszka się w pobliżu...„Polska znana i mniej znana" to sporo historii, opowieści, legend, anegdot, ale też rozmów z mieszkańcami. Mnóstwo niepowtarzalnych zdjęć.Elżbieta Dzikowska, urodzona w Międzyrzecu Podlaskim to historyk sztuki, sinolog, reżyser i operator filmów dokumentalnych, podróżniczka, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych. Wraz z mężem, Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej oraz prowadziła cieszący się dużym zainteresowaniem podróżniczy program telewizyjny „Pieprz i wanilia".

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1111425 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.