Legenda o powstaniu Wielunia

Legenda o powstaniu Wielunia

Artykuły
2011-12-12

Wieluń jako miasto został założony około XIII wieku. Swój szybki rozwój zawdzięcza położeniu na skrzyżowaniu europejskich szlaków handlowych, w tym szlaku bursztynowego.Legenda o WieluniuWedług legendy na początku XIII wieku przebywał w okolicy Rudy książę Władysław Odonic. Udał się on pewnego razu na polowanie, podczas którego biegnąc za jeleniem zapuścił się w głąb puszczy.

Gdy był w lesie ukazał mu się Baranek Boży z kielichem. Książę, aby uczcić to wydarzenie wybudował w miejscu cudu klasztor, który należał do augustianów.

Następnie w miejscu tym powstało miasto, które nazwane została Jeleń, a następnie Wieleń i Wieluń. Pamiątką po tej legendzie jest baranek widoczny w herbie miasta.http://www.turystyka.wielun.pl

annia Wędrowiec 156 kilometrów
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020