Pobierowo dla rodzin z dziećmi

Pobierowo dla rodzin z dziećmi

Artykuły
2011-11-28

Pobierowo to jeden z najpopularniejszych polskich kurortów nad morzem bałtyckim. Pobierowo kieruje swoją ofertę wakacyjna dla wszystkich zarówno tych leniuchujących podczas urlopu jak i tych, którzy wolą aktywny wypoczynek. Niemniej jednak Pobierowo polecane jest szczególnie rodzinom z dziećmi. Natłok przeróżnych atrakcji sprawia, że dzieci czują się w Pobierowie wyjątkowo dobrze i nawet w przypadku braku pogody nie narzekają na nudę.Na szczególna uwagę zasługuje projekt wdrożony w gminie Rewal właśnie w Pobierowie i pobliskiej Pogorzelicy. Projekt nosi nazwę Akademia Słońca i jest realizowany przez władze gminy. Akademia Słońca działa na plaży oferując szczególnie dzieciom wiele atrakcji i zajęć podczas gdy rodzice mogą spokojnie poleżeć na słońcu.W zakresie projektu Akademia Słońca na plaży odbywają się liczne konkursy i zawody. Cały czas na najmłodszych czeka dmuchany plac zabaw ze zjeżdżalniami. Co ważne wszystkie zajęcia Akademii Słońca są darmowe. Działa mini przedszkole, w którym dziecko pod opieką opiekun a może się zająć i pobawić z rówieśnikami. Organizowane są konkursy na budowle z piasku i inne zabawy.

Dla dorosłych i młodzieży organizowane są również w ramach tego projektu kursy pierwszej pomocy, a także krótkie wykłady i prelekcje na temat bezpiecznego korzystania z kąpielisk morskich.

Kilka innych placów zabaw zarówno tych tradycyjnych jak i dmuchanych funkcjonuje w Pobierowie wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, czyli głównego deptaka miejscowości. Niezwykłą popularnością cieszy się ogrodzony tradycyjny plac zabaw z drabinkami i huśtawkami na piasku w centrum Pobierowa. Rezerwując zatem noclegi w Pobierowie w okolicy ul. Moniuszki nie będzie kłopotu ze znalezieniem zajęcia dla najmłodszych wczasowiczów. Większe dzieci i młodzież z pewnością wybierze zajęcia w kompleksie sportowym złożonym z kilku boisk do dyscyplin zespołowych i kortów tenisowych zlokalizowanych niedaleko kościoła w Pobierowie.Piotr Mazur Domator 24 kilometrów
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020