Pomysł na jesień – nauka pływania

Pomysł na jesień – nauka pływania

Artykuły
2019-09-16

Nie od dziś wiadomo, że pływanie poprawia naszą sylwetkę oraz kondycję całego organizmu. Jest to sport, dzięki któremu zahartujemy nasz organizm oraz unikniemy wielu chorób. W trakcie pływania hartujemy nasze ciało, ponieważ temperatura wody jest niższa niż temperatura naszego ciała. Dodatkowo dzięki aktywności w wodzie nasze ciało jest odciążone i jednocześnie masowane przez wodę. To daje nam uczucie relaksu i odprężenia.Zajęcia na basenie pomagają również zwiększyć wydolność organizmu i na dłużej zachować młody wygląd. Dlatego właśnie nauka pływania dla dorosłych to świetny pomysł na spędzenie czasu wolnego.Pływanie jest również świetnym pomysłem na odchudzanie. Dlaczego? Ponieważ woda stawia opór i właśnie wtedy musimy zmobilizować do pracy wszystkie nasze mięśnie. Takie działanie powoduje, że spalamy sporo kalorii, a oprócz tego kształtujemy sylwetkę.

Mając na celu spalenie dużej ilości kalorii zaleca się pływanie żabką lub kraulem. Dzięki takiemu treningowi w wodzie możemy spalić nawet 1000 kalorii w ciągu godziny. Warto jednak pamiętać, że prawidłowe wykonywanie ruchów jest kluczem do sukcesu. Niepoprawnie wykonywana technika pływania może spowolnić proces odchudzania, a nawet zaszkodzić kręgosłupowi.

Żeby w prawidłowy i skuteczny sposób trenować pływanie warto przynajmniej na początku wybrać się na kurs pływania, który oferują baseny w Warszawie. Odpowiednio wyszkolona kadra instruktorów pozwoli nam perfekcyjnie opanować techniki pływania.Nauka pływania to również pomysł na świetną zabawę dla dzieci. Zamiast spędzać popołudnie przed komputerem czy grą warto wybrać się z dzieckiem na basen.

Nauka pływania dla dzieci to rewelacyjnie spędzony czas pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela. Duże znaczenie w trakcie nauki pływania u najmłodszych ma entuzjazm odkrywania nowego, brak nabytych traum i zdolność nauki poprzez zabawę.

Warto jednak pamiętać, że każde dziecko ma inny charakter i inne podejście do nauki. Dlatego też należy dobrze się zastanowić jaki typ nauki pływania dziecku zaproponować. Dla jednych dobrym rozwiązaniem będzie indywidualna nauka pływania dla dzieci, dla innych grupowa. Jedna i druga metoda ma swoje wady i zalety. Najważniejsze jest jednak podejście do dziecka.

Pływanie jest bardzo bezpiecznym sportem i trudno w nim o uraz dlatego też na naukę pływania nigdy nie jest za późno. Trzeba tylko znaleźć chwilę wolnego czasu i motywację.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1122729 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020