Pomysł na jesień – nauka pływania

Pomysł na jesień – nauka pływania

Artykuły
2019-09-16

Nie od dziś wiadomo, że pływanie poprawia naszą sylwetkę oraz kondycję całego organizmu. Jest to sport, dzięki któremu zahartujemy nasz organizm oraz unikniemy wielu chorób. W trakcie pływania hartujemy nasze ciało, ponieważ temperatura wody jest niższa niż temperatura naszego ciała. Dodatkowo dzięki aktywności w wodzie nasze ciało jest odciążone i jednocześnie masowane przez wodę. To daje nam uczucie relaksu i odprężenia.Zajęcia na basenie pomagają również zwiększyć wydolność organizmu i na dłużej zachować młody wygląd. Dlatego właśnie nauka pływania dla dorosłych to świetny pomysł na spędzenie czasu wolnego.Pływanie jest również świetnym pomysłem na odchudzanie. Dlaczego? Ponieważ woda stawia opór i właśnie wtedy musimy zmobilizować do pracy wszystkie nasze mięśnie. Takie działanie powoduje, że spalamy sporo kalorii, a oprócz tego kształtujemy sylwetkę.

Mając na celu spalenie dużej ilości kalorii zaleca się pływanie żabką lub kraulem. Dzięki takiemu treningowi w wodzie możemy spalić nawet 1000 kalorii w ciągu godziny. Warto jednak pamiętać, że prawidłowe wykonywanie ruchów jest kluczem do sukcesu. Niepoprawnie wykonywana technika pływania może spowolnić proces odchudzania, a nawet zaszkodzić kręgosłupowi.

Żeby w prawidłowy i skuteczny sposób trenować pływanie warto przynajmniej na początku wybrać się na kurs pływania, który oferują baseny w Warszawie. Odpowiednio wyszkolona kadra instruktorów pozwoli nam perfekcyjnie opanować techniki pływania.Nauka pływania to również pomysł na świetną zabawę dla dzieci. Zamiast spędzać popołudnie przed komputerem czy grą warto wybrać się z dzieckiem na basen.

Nauka pływania dla dzieci to rewelacyjnie spędzony czas pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela. Duże znaczenie w trakcie nauki pływania u najmłodszych ma entuzjazm odkrywania nowego, brak nabytych traum i zdolność nauki poprzez zabawę.

Warto jednak pamiętać, że każde dziecko ma inny charakter i inne podejście do nauki. Dlatego też należy dobrze się zastanowić jaki typ nauki pływania dziecku zaproponować. Dla jednych dobrym rozwiązaniem będzie indywidualna nauka pływania dla dzieci, dla innych grupowa. Jedna i druga metoda ma swoje wady i zalety. Najważniejsze jest jednak podejście do dziecka.

Pływanie jest bardzo bezpiecznym sportem i trudno w nim o uraz dlatego też na naukę pływania nigdy nie jest za późno. Trzeba tylko znaleźć chwilę wolnego czasu i motywację.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1111425 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.