Wyjeżdżasz w góry? Sprawdź co warto ze sobą zabrać

Wyjeżdżasz w góry? Sprawdź co warto ze sobą zabrać

Artykuły
2019-04-01

Marzysz o prawdziwej wyprawie górskiej? Czujesz, że dzięki temu, nie tylko odświeżysz swój umysł, ale również odpoczniesz od pracy? Najlepiej wybrać się gdzieś nie tylko na sam weekend, ale np. na kilka dni. Dzięki temu, będziesz mógł w pełni naładować akumulatory i przeżyć przygodę. Najczęściej, takie wyprawy na łono natury obejmują dużą dawkę ruchu. Oznacza to, że przy okazji zadbasz o swoje zdrowie i formę.Gdzie jechać?
Aby odpocząć od miasta, nie trzeba daleko się wybierać, wystarczy po prostu wybrać się na wieś. Jednak często, takie wsie, to tylko lasy i łąki, żadnych szczególnych atrakcji nie ma, a szczególnie takich, żeby siedzieć kilka dni. W dodatku jeśli planujesz wyjazd z dziećmi może się okazać, że już sam pomysł wyjazdu na wieś może im się nie spodobać. Na taką wyprawę, warto wybrać się w góry.  Jeśli Ty i  Twoi towarzysze podróży lubicie chodzić, będzie to dla Was strzał w dziesiątkę.Co ze sobą zabrać?
Kwestią podstawową jest oczywiście namiot. Ważne, aby nie był on stary i byle jaki, ponieważ w górach pogoda jest bardzo zmienna i wieje silny wiatr, co skończyć się może porwaniem namiotu. Kupując namiot, warto kierować się trudnymi warunkami i skupić się raczej na poszukiwaniu takiego, który jest dostosowany do górskich utrudnień. Kolejna kwestią są oczywiście ciepłe ubrania. Mimo tego, że na dole może być ładna pagoda, to na górze, padać może śnieg i wiać bardzo silny wiatr. Dlatego, czapki, szaliki i ciepłe kurtki to podstawa. Najlepiej ubierać się na tzw. Cebulkę, czyli kilka warstw. Nie zapomnij o wygodnych butach, dostosowanych do chodzenia po górach.

Co jeść w górach?
Zwykle na wszelkiego rodzaju filmach, widzimy, że osoby na kampingach jedzą same konserwy i smażą pianki. W rzeczywistości, wygląda to trochę inaczej. Oczywiście, konserwy i pianki można jak najbardziej zabrać, ale nie jest to podstawa żywienia. W taką wyprawę, warto zabrać produkty do zrobienia kanapek czy też, łatwej zupy. Warto w taką wyprawę zaopatrzyć się w lodówkę turystyczną, do której możesz włożyć wszelkie produkty potrzebujące chłodu oraz małą turystyczną kuchenkę gazową. Takiego typu rzeczy możesz nabyć zarówno przez Internet w sklepach takich jak: smartmoto.pl lub tez kupić w stacjonarnych sklepach. Przez Internet, wychodzi jednak taniej. 

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020