Kurtka Marmota z prestiżową nagrodą na targach ISPO Munich 2019

Kurtka Marmota z prestiżową nagrodą na targach ISPO Munich 2019

Artykuły
2019-01-31

W sezonie jesień & zima 2019 w czołowych polskich sklepach outdoorowych pojawi się West Rib Parka - innowacyjny model puchowej kurtki od amerykańskiego Marmota. Organizatorzy prestiżowych targów ISPO Munich przyznali jej właśnie nagrodę ISPO Award 2019 Gold Winner w kategorii Outdoor! Wręczona ona zostanie w Monachium, podczas 49. edycji targów ISPO Academy, w dniach 3-6 luty 2019.Monachijska impreza to największy i najważniejszy w skali globu event dla branży outdoorowo - sportowej. To 18 hal wystawienniczych podzielonych na 8 segmentów (w tym Outdoor), na których zgromadzi się ponad 3120 wystawców. Do tego dziesiątki tysięcy prezentowanych produktów i drugie tyle odwiedzających. W zeszłym roku targi odwiedziło ponad 84 tysiące osób ze 120 krajów.Na tym ważnym evencie co roku wyróżniane są produkty w ramach pięciu kategorii tematycznych: Outdoor, Snowsports, Health & Fitness, Teamsport oraz Urban. Zdobyć wyróżnienie na tle tysięcy konkurencyjnych produktów to bezcenna sprawa. Ta sztuka udała się amerykańskiemu Marmotowi, którego projektanci opracowali model innowacyjnej kurtki puchowej Wes Rib Marka. Już jesienią pojawi się on w czołowych polskich sklepach outdoorowych i niewątpliwie będzie stanowił mocny element przyszłych kolekcji Marmota. Co warto o nim wiedzieć…?

MARMOT West Rib Parka
Jedna z najważniejszych premier amerykańskiego Marmota w kontekście sezonu jesień & zima’ 2019. Pod tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się ocieplana kurtka, bazująca na najwyższej  jakości gęsim puchu o świetnym parametrze sprężystości na poziomie 800 cuin. Niezwykła kompresja idzie tu w parze z właściwościami izolacyjnymi. Te z kolei przekładają się na wysoki komfort termiczny, tym samym zapewniając użytkownikowi niezbędne ciepło, również w zimnym i wilgotnym środowisku. Kurtka posiada regularny krój i nietypową konstrukcję od strony wewnętrznej - z wodoodpornymi, syntetycznymi przegrodami na puch w kształcie kwadratów i prostokątów. Dzięki równomiernemu rozłożeniu na wysokości szyi oraz klatki piersiowej, zatrzymują one ciepło w strategicznych punktach, tym samym zapewniając użytkownikowi komfort cieplny. West Rib Parka wyposażona jest w kaptur ze ściągaczami, dwie obszerne kieszenie wewnętrzne oraz dwie zewnętrzne kieszenie boczne, zapinane na zamek. Materiał zewnętrzny stanowi Nylon Ripstop 1.1 oz/yd. Kurtka ważyć będzie ok. 1 kg, np. dla rozmiaru M producent zapowiada wagę  1 074,4 g. W kontekście kolekcji jesień & zima’ 2019 West Rib Marka dostępna będzie wyłącznie w wydaniu męskim, w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej (Black), żółtej (Citronelle) oraz niebieskiej (Arctic Navy).

Przyznane West Rib Parce wyróżnienie jest potwierdzeniem technologicznego potencjału Marmota i jego statusu jednego z liderów w branży outdoor, nie tylko w segmencie odzieży puchowej. Zanim jednak nagrodzony produkt trafi do regularnej sprzedaży, w czołowych polskich sklepach outdoorowych pojawi się wiosenno - letnia kolekcja amerykańskiego producenta. I w niej również nie zabraknie produktów innowacyjnych technologicznie, a przy tym eleganckich pod kątem designu i uniwersalnych pod kątem zastosowania. Dodatkowych informacji udziela:
Piotr Miecznik - Manager ds. Marketingu, Raven Spółka Jawna
tel. 12 628 51 95 wew. 6, e-mail: marketing@ravenco.eu 

-----------------------------------------------
MARMOT - amerykański producent specjalizujący się w produkcji najwyższej klasy odzieży i sprzętu outdoorowego, zarazem jeden z kluczowych brandów w portfolio koncernu Newell Brands. Firma znana jest z umiejętności tworzenia produktów, które łącząc stricte techniczny charakter, jednocześnie wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i oryginalnie dobranymi kolorami. Dedykowane są one nie tylko miłośnikom gór, podróży i sportów aerobowych, ale i miłośnikom świata mody, preferującym rekreację na świeżym powietrzu. Marmot ceniony jest za rozwijanie autorskich, innowacyjnych patentów, dzięki czemu uchodzi za jednego z technologicznych liderów na rynku outdoorowym. Priorytetową wartość dla jego zarządzających stanowi produkcja przyjazna dla człowieka i środowiska naturalnego, nierzadko bazująca na materiałach recyklingowych. Oficjalnie data powstania Marmota datowana jest na rok 1974, a za twórców marki uchodzą David Huntley i Eric Reynolds. Główna siedziba firmy mieści się Kalifornii, w mieście Rohnert Park, natomiast europejska centrala zlokalizowana jest w niemieckiej Norymberdze. Aktualnie produkty Marmota dystrybuowane są do kilkudziesięciu krajów na całym świecie, w tym do większości krajów Europy. Od 2005 dostępne są również w Polsce, a ich wyłącznym dystrybutorem jest krakowska firma Raven. 
https://marmot.eu oraz http://marmot.com

RAVEN – powstała w 2005 roku krakowska firma, specjalizująca się w dystrybucji odzieży, obuwia i sprzętu renomowanych, zachodnich brandów. Początki firmy wiążą się z działalnością w segmentach outdoor i turystyka, z czasem jednak w jej portfolio pojawiły się marki zaliczane do kategorii biegowej oraz lifestyle. Aktualnie Raven jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem szesnastu uznanych i stale rosnących sprzedażowo marek, takich jak Marmot, Aku, Teva, Hoka One One czy Smartwool. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów hurtowych, jak i finalnych odbiorców, od 2009 roku Raven rozwija autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno - kempingowy. Ponadto, Raven dystrybuuje swoje marki w dziesięciu krajach Europy Wschodniej, m.in. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii.
http://www.ravenco.eu

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020