Sieradz – moc atrakcji

Sieradz – moc atrakcji

Artykuły
2018-07-20

Szukacie fajnego miejsca na city break, które z jednej strony zapewni Wam spokój od tłumu turystów, plaż wygrodzonych parawanami, a jednocześnie zaoferuje możliwość aktywnego wypoczynku? Jeżeli tak, to najlepszym wyborem będzie Sieradz.Sieradz położony jest w samym centrum Polski, w malowniczej dolinie rzeki Warty, która leniwie meandruje przez miasto. Niewątpliwą zaletą Sieradza jest jego położenie geograficzne z łatwym i szybkim dojazdem zarówno z Warszawy, Łodzi, Wrocławia czy Poznania. Na pozór niewielkie miasto, bo zaledwie z nieco ponad 40 tysiącami mieszkańców, może zaoferować zarówno aktywny jak i relaksujący wypoczynek. Dodatkowo warto wiedzieć, że Sieradz jest jednym  z najstarszych miast Polski, w którym odbywały się zjazdy rycerskie i koronację królewskie, to ciekawa i autentyczna lekcja historii.Aktywnie 

W Sieradzu znajdziecie kilka przyjemnych punktów wypoczynku – większość z nich skupia się wokół rzeki Warty. Tuż przy niej zlokalizowany jest Park Mickiewicza. Ogromny, zlokalizowany na ponad 30 ha park, oferuje plac zabaw, park linowy, ściankę wspinaczkową, boiska do piłki nożnej i liczne miejsca do odpoczynku i najbliższego kontaktu z przyrodą czy ścieżki odpowiednie do nordic walking. W bezpośrednim sąsiedztwie parku znajduję się stadion miejski, który wchodzi w skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Aktywni sieradzanie, zrzeszeni w licznych klubach sportowych, mogą tu korzystać z hali gimnastycznej, siłowni, sauny, kortów tenisowych, a przede wszystkim z nowo wyremontowanego stadionu, który stał się sportową wizytówką miasta. Obiekt z pełną infrastrukturą piłkarsko-lekkoatletyczną cieszy oko każdego kibica, a mecze piłkarskie lub inne zawody można też oglądać po zmroku, dzięki nowoczesnemu oświetleniu. 

Znajdująca się przy ulicy Portowej duża, piaszczysta plaża przeszła rewitalizację w 2017 r., została poszerzona i wyposażona w przebieralnie i natryski. Można dostać się na nią wantowym mostem (jedna z pierwszych tego typu konstrukcji na ziemiach polskich i jedna z najdłuższych w Polsce). Pojawiły się także boiska do siatkówki plażowej, przy których stanęły trybuny. Rzeka w tym miejscu jest płytka, co stanowił idealne warunki do stworzenia kąpieliska, które w sezonie letnim jest pilnowane przez ratowników. Dzięki temu, miejsce jest w pełni przystosowane dla całych rodzin.Kolejną atrakcją tego miejsca są baseny z wielofunkcyjnymi tarasami, znajdujące się po drugiej stronie rzeki. Zbudowane w sposób kaskadowy z ciekawymi przejściami i rampami. Dodatkowo, wyposażone w schody, które prowadzą bezpośrednio nad wodę. Miejsce posiada idealne warunki do odpoczynku i relaksu, ponieważ można usiąść przy stoliku znajdującym się pod parasolem i podziwiać niesamowitą fontannę, która również została wykonana w sposób kaskadowy. Przepływa od najwyższego do najniższego tarasu przeplatając się ze schodami i mostkami, łącząc poszczególne poziomy. Z tarasami sąsiadują dwa baseny zewnętrzne wraz z otaczającą je infrastrukturą (natryski, wodotryski, zaplecze techniczne) oraz „mini plażą”. Dzieci mogą korzystać z mniejszego basenu o głębokości 30 i 60 cm., a starsi z basenu o głębokości ok. 125 cm.

W okolicy basenów, a dokładnie za wałem ochronnym rzeki Warty powstały miejsca dla miłośników caravaningu, tuż przy rzece oraz na terenie ośrodka sportu dostępne są miejsca noclegowe w dwóch hotelach.

Kilka metrów od tarasów i basenów mieści się stanica kajakowa wraz z przystanią. W sieradzkim Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji można wypożyczyć kajaki i zorganizować spływ, zaczynając np. w położonym w górnej części rzeki Burzeninie i kończąc na przystani w Sieradzu. Mistrzowie Polski w kajakarstwie, trenujący w lokalnym klubie, twierdzą, iż Warta na sieradzkim odcinku jest rzeką łatwą. Każdy, siedząc nawet pierwszy raz w kajaku, nie powinien mieć problemu z pływaniem, co ostatnio udowodnił chociażby Conrado Moreno.

Praktyczne informacje na temat Sieradza można uzyskać na stronie www.sieradz.eu. Tu Sieradz. Wypocznij.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020