Click & Boat spełnieniem żeglarskich marzeń

Click & Boat spełnieniem żeglarskich marzeń

Artykuły
2018-06-25

Słońce, woda, las, dzika przyroda... Czego może nam brakować w takim przepięknym otoczeniu? Matka natura specjalnie stworzyła nam świetne warunki do odpoczynku na świeżym powietrzu. Dlatego nieco przyjemniejszą odmianą od weekendowych spacerów po lądzie, mogą być jednodniowe wyprawy łodzią motorową po różnych zbiornikach wodnych lub tygodniowy czarter jachtów na odkrywanie okolicy. Zalet żeglarstwa jest nieskończenie dużo

Odpoczynek na wodzie przyniesie Ci spokój i pogodę ducha i piękny koloryt skóry przy słonecznej pogodzie. Jeśli uda Ci się wybrać nad morze to na pewno słyszałeś już o pozytywnych aspektach przebywania w takim miejscu. Niezanieczyszczone powietrze, obecność jodu... To bardzo dobrze sprawi Twojemu organizmowi. Relaks możliwy przy wsłuchiwaniu się w szum fal i różne dostępne formy aktywnego wypoczynku (dla tych bardziej ruchliwych) sprawią, że nabierzesz sił i nie będziesz mógł się doczekać następnej takiej okazji.  Kolejną zaletą tej bliskości z wodą jest możliwość zajrzenia do lokalnych restauracji, które serwują świeże ryby, złowione jeszcze tego samego ranka przez miejscowych rybaków. Każdy region ma swój sposób przygotowywania różnych rodzajów ryb, więc warto wypróbować je wszystkie (albo chociaż jak najwięcej). Taka forma wypoczynku to również odmiana od zwykłego życia w warunkach domowych. Tutaj będzie można przekonać się co to znaczy gotowanie w kambuzie, spanie na koi lub radzenie sobie ze zrozumieniem komend kapitana. Polska i jej potencjał

Z 770-cio kilumetrową linią brzegową, 7 tysiącami jezior Polska prezentuje się wyśmienicie jeśli chodzi o możliwości żeglarskie, czy też po prostu wodne (dla motorowodniaków). Produkuje się u nas około 15 tysięcy jachtów rocznie i na prawdę jest z czego wybierać. Najnowsze modele są dopasowywane do potrzeb załogi i tworzone są w oparciu o opinie i wskazówki tych najczęściej pływających. Jaki jest tego skutek? Na łodzi motorowej, jachcie motorowym lub żaglowym możemy żyć bardzo wygodnie, wcale nie w warunkach survivalowych, a niekiedy nawet porównywalnych do tych z wymarzonych wczasów all inclusive. Oczywiście jeśli chodzi o wybór trasy rejsu, najlepszym wyborem są Mazury (szlak Wielkich Jezior Mazurskich). Bardzo dobrze skomunikowanym punktem jest Giżycko. Często też nazywane jest ono sercem Mazur, gdyż położone jest w ich centralnej części, nad jeziorem Niegocin i Kisajno. Stąd możesz wybrać się na północ, aż do Jeziora Mamry, albo na południe, zatrzymując się na Jeziorze Śniardwy (nie pomiń pięknych wschodów słońca wlaśnie w tym miejscu). Jeśli chodzi o bardziej znane porty to oczywiście Węgorzewo, Mikołajki, Ryn.  

Nowe możliwości – Czarter jachtów z Click & Boat

Click & Boat jest całkiem nowym graczem na polskim rynku, ale bardzo rozwiniętym w południowej części Europy. Jest to platforma do czarteru jachtów on-line, bazująca na polityce sharing economy, podobnie do serwisów takich jak Blablacar czy też Airbnb. Nie bez przyczyny jest nazywana właśnie Airbnb dla łodzi. Click & Boat to miejsce, które łączy bezpośrednich właścicieli łodzi z miłośnikami tej formy aktywnego wypoczynku, którzy chcieliby takową wynająć. Wszystko w bardzo przyjemnej atmosferze, prosto, łatwo i w 100% bezpiecznie. Na platformie znajdziesz ponad 22 tysięcy ofert łodzi z całego świata. Wybór jest bardzo szeroki, szczególnie rozpatrując rodzaje łodzi. Jeśli nie miałeś jeszcze do czynienia z żeglugą, prowadzeniem takiej jednostki pływającej, albo nie zrobiłeś jeszcze patentu, możesz rozważyć czarter jachtu bez patentu (są to mniejsze jachty) lub wynająć skippera, który zajmie się wszystkim za Ciebie. Co odróżnia Click & Boat od zwyczajnych agencji? Oferujemy bardzo konkurencyjne ceny, asystę na każdym kroku wedle potrzeby i komunikację również w języku polskim. Zacznij od skonsultowania ofert opisujących czarter jachtów w Giżycku. Teraz wiesz już dlaczego, skąd i gdzie zacząć swój tegoroczny rejs. Poczuj wiatr w żaglach i wybierz się na spotkanie przygodzie!
 

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118662 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020