Wander Book - pasja podróżowania zamknięta w małym Dzienniku

Wander Book - pasja podróżowania zamknięta w małym Dzienniku

Artykuły
2018-06-22

10 lat istnienia genialnego projektu, który rozbudził na nowo pasję podróżowania w tysiącach ludzi w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji, Austrii, Węgrzech i Norwegii. A jego założenie było banalnie proste.Ludzie podróżują z różnych powodów – żeby przed czymś uciec, żeby coś znaleźć, żeby coś pokonać lub odkryć. Każda wycieczka czegoś nas uczy, coś zmienia, poszerza spojrzenie na świat lub konkretny problem. Jak pokazują statystyki, Polacy podróżują coraz częściej. Chętnie wybieramy odległe, nieznane kierunki, szukamy egzotyki, ale coraz częściej jeździmy też po naszym kraju (ponad 43 mln wyjazdów krajowych w 2017r.). Na powierzchni ok. 300 tys. km² znajdziemy wysokie szczyty, krystalicznie czyste jeziora, morze, lasy, rzeki, perły architektury, czy budowle będące świadkami wielowiekowej historii. Wystarczy je odnaleźć, dotrzeć do nich i czegoś się o nich dowiedzieć. Taka była idea Wander Book. W przeciągu 10 lat w jednym miejscu  stopniowo gromadzono bazę tysięcy bardziej, mniej lub prawie wcale nieznanych atrakcji, z uwzględnieniem ich odległości, specyfikacji i całą gamą niezbędnych i przydatnych informacji.

Co wyróżnia ten projekt na tle innych, Wander Book daje dodatkowo narzędzie do gromadzenia wspomnień w jednym, poręcznym Dzienniku, który zawsze i wszędzie można mieć przy sobie. Niemalże 10 tys. fantastycznych miejsc z 7 krajów europejskich, ujętych jest na Wander Cards, czyli starannie wydanych, pamiątkowych kartach ze zdjęciem, opisem i stemplem miejsca, które wkleja się do Dziennika. Z roku na rok zwiększa się zarówno liczba obiektów, jak i turystów dołączających do projektu, a produkty Wander Book dostępne są w prawie 600 muzeach, informacjach turystycznych, sklepach z pamiątkami i innych punktach sprzedaży na terenie całej Polski.

Kompleksowe podejście do potrzeb turysty i promowanie turystyki, to też dostarczanie motywacji. Nie kupimy więc hurtowo dziesiątek Wander Cards przez Internet, ale faktycznie musimy dotrzeć, dotknąć i poczuć dane miejsce, z którego możemy zdobyć lokalnie dostępną naklejkę. Turyści tworzą społeczność, wewnątrz której, mogą wymieniać się doświadczeniami, informacjami, czy polecać kolejne cele podróży. Na najbardziej zaangażowanych czekają odznaki i atrakcyjne nagrody.Idea Wander Book jest godna polecenia i szczególnie potrzebna w czasach, kiedy większość naszego życia zamyka się za szklanym ekranem komputera. Projekt zachęca i odnosi sukcesy w rozbudzaniu na nowo pasji podróżowania, odkrywania i docierania w nieznane miejsca. Nie za pośrednictwem internetu, ale zwyczajnie, na własnych nogach.

Więcej o Wander Book tutaj.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020