Port Pienin - spływy kajakowe i pontonowe na Dunajcu

Port Pienin - spływy kajakowe i pontonowe na Dunajcu

Artykuły
2018-03-21

Spływ Dunajcem z widokiem na okalające, majestatyczne szczyty Pienin to jedna z najpiękniejszych atrakcji południowej Małopolski, rarytas dla miłośników kajakarstwa. Port Pienin w Szczawnicy organizuje spływy kajakowe i pontonowe po tej wspaniałej rzece, z instruktorem lub bez. Szczególnie malowniczy jest odcinek Sromowce Niżne – Szczawnica, to pierwszy etap eksplorowania Dunajca, a zarazem esencja tej rzeki i okolicznych gór. To najczęściej wybierana trasa przez turystów. Jest ona idealną propozycją dla osób chcących połączyć aktywny wypoczynek z lekką dawką adrenaliny. Krajobraz Pienin zmienia się tu jak w filmie, urwiska skalne dochodzące do 300 m wysokości przekształcają się w łagodne, zalesione zbocza górskie. Musisz to zobaczyć, przyjedź na dłużej w region Pienin i Dunajca i poznaj serce i bramę tych gór - miasto Szczawnicę i jego atrakcje.Port Pienin oferuje też wypożyczalnię kajaków i pontonów. Do dyspozycji turystów są tu: kajaki polietylenowe i pneumatyczne 1,2,3-osobowe oraz pontony 4,6 i 10-osobowe. Port Pienin zapewnia kapoki, kaski, opakowania wodoszczelne, a w chłodniejsze dni ubiór termiczny (pianki). Organizator gwarantuje też transport, własną przystań, parking oraz pole namiotowe. Kajaki to ich pasja, załoga portu to doświadczeni kajakarze górscy - medaliści mistrzostw świata i Europy, uczestnicy Igrzysk Olimpijskich.

Port Pienin
ul. Główna 149, Szczawnica
tel. 721-977-632
portpienin@op.pl
http://portpienin.pl
Czynne: 1 kwietnia do 31 października, 7 dni w tygodniu, od 8.00 do 20.00
Wyjazdy na najpopularniejszą trasę: codziennie 9.30, 11.30, 14.00, 16.00

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1122729 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020