Jedziemy po Wolność - projekt utkany z marzeń!

Jedziemy po Wolność - projekt utkany z marzeń!

Artykuły
2017-06-29

Dwa lata temu tworząc projekt Jedziemy po Wolność pytali: Kto nie marzył o tym by latać jak ptak? By szybować ponad szarą rzeczywistością? By czuć powiew wiatru we włosach i łapać promienie słońca? Dziś po 730 dniach, dwóch podróżach oraz niezliczonej masie przeżytych chwil, wyruszają w kolejną wyprawę, gdzie pokażą kolejne piękne krainy przygód podróżniczych!  Szóstkę młodych ludzi z różnych miast w Polsce połączyło tylko jedno marzenie - podróż życia 32. letnim Volkswagenem T3. Projekt "Jedziemy Po Wolność" to działanie podróżniczo - artystyczno - społeczne. Zakłada on przemierzanie świata samochodem, rowerem, na piechotę, w kajaku i na wiele innych sposobów.1. Rok 2015: wyprawa „FIATEM ZA ŚWIATEM” po 15. województwach Polski
2. Rok 2016: wyprawa rowerowa „JEDZIEMY PO WOLNOŚĆ NA DWÓCH KOŁACH”.
3. Rok 2017: największe przedsięwzięcie - wyprawa „BUSEM NA KÓŁKACH PO EUROPY ZAUŁKACH”.

Ostatnia wyprawa jest dopiero w planach, ma trwać miesiąc, od 7 lipca do 7 sierpnia. Do zrobienia jest:

- przejechać 9 tysięcy kilometrów
- odwiedzić 15 państw
- cieszyć się życiemIdea projektu opiera się na trzech filarach: wolność, sztuka, inspiracja. Uczestnicy wypraw pokazują swoim rówieśnikom jak wiele wolności mamy obecnie i w jak konstruktywny sposób można ją wykorzystać. Udało im się to rok i dwa lata temu, więc są pełni optymizmu, że uda im się i tym razem!

Więcej informacji o projekcie „Jedziemy Po Wolność” minionych wyprawach, jak i tej najnowszej mogą Państwo znaleźć na:

Facebooku: facebook.com/jedziemypowolnosc
Instagramie: instagram.com/jedziemypowolnosc
Youtube: youtube.com/channel/UCZs7XhfUwFpii25vzeTSqEA

Projekt można znaleźć również na crowdfundingowym portalu PolakPotrafi, gdzie trwa zbiórka na paliwo na kolejną wyprawę. Jak mówią, każda złotówka jest dla nich bardzo ważna.
Zbiórka na Polak Potrafi

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020