Turystyczni rekordziści gośćmi I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu

Turystyczni rekordziści gośćmi I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu

Artykuły
2017-05-09

Co się czuje wędrując przez ponad 60 dni po Antarktydzie? Dlaczego kolejna wyprawa na ośmiotysięcznik różni się od kilkuset innych górskich ekspedycji? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się osobiście od Małgorzaty Wojtaczki – pierwszej Polki, która samotnie zdobyła Biegun Południowy oraz Ryszarda Jana Pawłowskiego – alpinisty, zdobywcy kilkudziesięciu szczytów świata. Spotkanie z podróżnikami odbędzie się w ramach I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu, na terenie Ziemi Lubaczowskiej od 19 do 21 maja 2017.Niecodzienne spotkanie na trasach questingowych z podróżnikami, zwykle wybierającymi na swoje wyprawy odległe cele jest dowodem na to, że wielkie podróże i odkrycia swój początek mają często w niepozornych, krótkich wycieczkach w poszukiwaniu skarbów. Małgorzata Wojtaczka - pasjonatka wypraw jaskiniowych i ekspedycji w rejony polarne - jest pierwszą Polką, która samotnie dotarła na Biegun Południowy, pokonując pieszo ponad 1200 km. Z kolei Ryszard Jan Pawłowski może inspirować doświadczeniem ponad 300 wypraw w różne góry świata (m.in. Himalaje, Kordyliery, Andy i Kaukaz).Rozmowa ze światowej sławy podróżnikami to jedna z wielu atrakcji przygotowanych dla uczestników I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu. Na miłośników nietypowych form aktywnego wypoczynku, fanów turystyki i poszukiwaczy nieodkrytych jeszcze miejsc w Polsce czeka także 11 questów (pieszych i rowerowych) funkcjonujących w okolicy. Organizatorzy przewidzieli również specjalne nagrody dla najaktywniejszych questowiczów Festiwalu.

W ramach I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu odbędzie się również Konferencja Turystyczna „Questing – turystyka XXI wieku”, podczas której eksperci i trenerzy questingu rozwiną temat potencjału tkwiącego w tej dziedzinie turystyki – m.in. w kontekście edukacyjnym i związanym z marketingiem miejsc.

Oficjalny patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja Qustingu, będąca promotorem tej formy turystyki już od 2013 roku.Questing jest formą bezobsługowej gry terenowej. Polega na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym, który za pomocą rymów i licznych zagadek oprowadza turystów po wyjątkowych, ale często zapomnianych miejscach. Celem przygody jest odkrycie ukrytego skarbu, a tym samym poznanie dziedzictwa miejsca, jego zapomnianych legend, podań i historii.


 


 

 

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118769 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020