Polskie krajobrazy, czyli najpiękniejsze obrazy do wnętrza

Polskie krajobrazy, czyli najpiękniejsze obrazy do wnętrza

Artykuły
2017-04-24

Mamy to szczęście, że mieszkamy w kraju, który dostarcza nam malowniczych, bajkowych wręcz krajobrazów. Zachwycające Tatry, pagórkowate Bieszczady, polne łąki pełne barwnych kwiatów, morskie wybrzeża czy wiecznie zielone lasy iglaste – to zaledwie wierzchołek góry lodowej, ponieważ nasza przyroda oferuje znacznie więcej.Zanim więc zaczniemy się zachwycać egzotycznymi pejzażami i orientalnymi widokami, powinniśmy zagłębić się w nasze rodzime strony, które kryją więcej, niż moglibyśmy się spodziewać! Polskie krajobrazy to także znakomite źródło inspiracji, jeśli myślimy o dekoracji naszego wnętrza. Odpowiednio dobrane obrazy podkreślą charakter dekorowanego pokoju, sprawią, że stanie się ciekawszy i bardziej interesujący, a my zyskamy akcent, który będzie cieszył nasze oczy każdego dnia.Obrazy na płótnie – wybierz właściwy wzór

W sklepach internetowych znajdziemy nieskończenie wiele propozycji, od których dostaniemy zawrotu głowy. Możemy się zdecydować między innymi na obrazy przedstawiające dzieła sztuki, barwne kwiaty, panoramy miast czy ponadczasowe, geometryczne wzory. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody i chcesz, aby obrazy krajobrazy zagościły w Twoim wnętrzu, to najtrudniejszy krok związany z doborem dekoracji masz już za sobą. Teraz musisz tylko zdecydować się, jaki typ krajobrazu najbardziej Ci się podoba i podjąć decyzję, czy sięgasz po jedno przedstawienie, czy kilka uzupełniających się wzorów. W tym celu odpowiedzmy sobie na parę pytań.

Górski pejzaż czy morskie wybrzeże?

Wśród najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych wzorów znajdują się obrazy krajobrazy przedstawiające górskie szczyty lub morskie pejzaże. Taki podział wiąże się prawdopodobnie z osobistymi preferencjami dotyczącymi tego, gdzie lubimy spędzać urlop i nasze wakacje. Miłośnicy Bałtyku sięgają zazwyczaj po malownicze obrazy ukazujące rozszalałe spienione fale, z kolei wielbiciele wędrówek po górskich szlakach decydują się na obrazy Czerwonych Wierchów, Giewontu czy Morskiego Oka. Nasze osobiste upodobania odrywają tutaj znaczącą rolę. Odpowiednio dobrany obraz będzie przypominał pocztówkę z wakacji, dzięki której będziemy pamiętać wszystkie miłe chwile związane z określonym miejscem lub pejzażem.

Obrazy krajobrazy nie musza jednak prezentować tylko tych zakątków Polski, w których byliśmy. Puśćmy wodze naszej fantazji - sięgnijmy po malownicze widoki, których nie widzieliśmy na własne oczy i potraktujmy je jako plan na najbliższą wycieczkę. Warto także wiedzieć, że obrazy na płótnie nie muszą przedstawiać tylko i wyłącznie realistycznych zdjęć. Możemy się także zdecydować na wzory przypominające szkic lub malarskie dzieło znanego artysty. W końcu polskie pejzaże od wieków inspirują największych malarzy!https://redro.pl/obrazy/tematy/krajobrazy/

Pojedynczo czy w grupie?

Szukając odpowiedniego obrazu do naszego salonu, sypialni czy przedpokoju, nie musimy się decydować tylko na jedno przedstawienie. Znakomity efekt otrzymamy, gdy sięgniemy po kilka (lub kilkanaście!) różnych przedstawień i zbudujemy z nich większą narrację. Jeśli lubisz stonowane rozwiązania zdecyduj się na tryptyk – trzy obrazy przedstawiające trzy różne pejzaże lub jeden i ten sam motyw ujęty jednak w odmienny sposób. Co mamy na myśli? Na przykład górski wierzchołek ukazany latem, zimą i po zmroku, kiedy oświetla go blask księżyca. Z kolei miłośnikom wyrazistych dekoracji polecamy zbudowanie tzw. gallery wall, czyli ściany-galerii. Jeśli dysponujesz wystarczająco dużym pomieszczeniem i wolną ścianą wypełnij ją po brzegi obrazami przedstawiającymi malownicze pejzaże. Ten artystyczny kolaż sprawi, że Twoje wnętrze będzie jedyne i niepowtarzalne.

https://redro.pl/obrazy/tematy/krajobrazy/morze/

Zdjęcie z Internetu czy autorska fotografia?

Obrazy kupowane w sklepie lub na stronie internetowej nie muszą przedstawiać gotowych wzorów. Jeśli wędrując po malowniczych zakątkach Polski fotografujesz zapierające dech w piersiach widoki i pejzaże, to najlepszym sposobem na dekorację wnętrza będzie wykorzystanie Twoich autorskich zdjęć. Wystarczy, że prześlesz firmie produkującej obrazy swoje zdjęcie, a ta w mgnieniu oka wydrukuje zrobioną przez Ciebie fotografię w formie obrazu na płótnie. Decydując się na takie rozwiązanie masz pewność, że wieszasz na ścianie unikalne przedstawienie, którego nie spotkasz w żadnym innym domu.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020