Wrocławska Iglica chroniona jak wieża Eiffla

Wrocławska Iglica chroniona jak wieża Eiffla

Artykuły
2017-04-20

400 litrów farby, 90 metrowa konstrukcja, 44 tony wagi i 3 dni pracy przy położeniu kolosa – tak w liczbach wyglądało odnowienie Iglicy Wrocławskiej. Symbol Wrocławia zabezpieczono przed korozją.Do ochrony użyto farb firmy, która dostarcza produkty do  renowacji  wieży Eiffla w Paryżu. - Sama idea wniknęła stąd, że firma Jotun dostarcza farby na remont wieży Eiffla w Paryżu. Skoro tymi farbami zabezpieczana jest wieża Eiffla to padła propozycja, żeby w ten sam sposób ochronić Iglicę wrocławską – mówi newsrm.tv inż. Leszek Budych ze Związku Mostowców RP. – Iglica jest symbolem Wrocławia. Razem z Halą Stulecia jest wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Jest to obiekt zabytkowy i bardzo symboliczny – dodaje Leszek Budych. Pomysł został zaakceptowany.Iglica została oczyszczona, zakonserwowana i pomalowana w ramach akcji „Chronimy przed czasem”, której celem jest odnowienie ikonicznych, zabytkowych obiektów, miejsc kultury w różnych miastach Polski. Pierwszym odnowionym obiektem było ogrodzenie Parku Oliwskiego w Gdańsku. - Wrocław był Europejską Stolicą Kultury i to się bardzo ładnie zbiegło z naszym projektem.

Renowacja tych ikon kultury, miejsc, monumentów sprawia radość nie tylko lokalnej społeczności, ale także nam jako firmie – wyjaśnia Natalia Kędziora, HR Manager, Jotun Polska. - Chcemy oddać coś lokalnej społeczności. Można to robić tak jak tu we Wrocławiu. Może to być także Gdańsk i Gdynia, gdzie mamy swoje biura. Wspieramy np. lokalne drużyny sportowe. Właśnie rozpoczęliśmy nowy projekt, w którym wspieramy szkoły artystyczne. Oczywiście sztuka jest powiązana z tym co robimy, to malowanie, jest żywe, pełne radości – dodaje Michael Kruse, General Manager, Jotun Polska.

Działalność CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu staje się coraz istotniejsza dla firm. To już nie tylko sposób na promocje przedsiębiorstwa, ale także inwestycja w pracowników. Zarówno tych obecnych jak i przyszłych. – Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) bardzo ładnie przenika się z pracą HR-owca dlatego, że działania w tym zakresie to nie tylko praca na rzecz środowiska i lokalnych społeczności ale również działania propracownicze. Dotyczy to zarówno tych pracowników, których mamy u siebie, ale również tych przyszłych pracowników, których będziemy rekrutować.Wszyscy wiemy, że dzisiejsze młode pokolenie bardzo dużą wagę zwraca na wartości, podejście prospołeczne, zainteresowanie firmy i biznesu również tymi innymi aspektami swojej działalności. Dlatego dla mnie CSR jest bardzo ważnym elementem działania firmy. Wspiera to, co chcemy zaoferować pracownikom, których już u siebie mamy i tych, których powitamy w przyszłości – opowiada Natalia Kędziora. Wrocławska Iglica została wzniesiona w 1948 roku. Początkowo na jej szczycie znajdował się parasol z 8 lustrami. W stanie wojennym, o Iglicy znów zrobiło się głośno, ponieważ zawisła na niej polska flaga, którą umieścił tam Marian Krzemiński.

Newsrm.tv Nowicjusz 0 kilometrów
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020