Pacanów – tu niemożliwe staje się możliwe

Pacanów – tu niemożliwe staje się możliwe

Artykuły
2015-05-21

Któż z Nas nie zna bajki o Koziołku Matołku? O ile my Rodzice pamiętamy
i z rozrzewnieniem i nieudawaną tęsknotą wracamy do chwil, kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy o tej przeuroczej postaci stworzonej w 1933 roku przez rysownika Mariana Walentynowicza i pisarza Kornela Makuszyńskiego, to czy znają go nasze dzieciaki, czy wiedzą, że wspominany w książeczkach Pacanów istnieje naprawdę?Aby dorosłym przypomnieć czasy dzieciństwa, a młodych podróżników zapoznać ze światem zabawnego Koziołka zapraszamy do Pacanowa, do Centrum Bajki, gdzie już od bram czekają na Was wesoło dokazujące między sobą kózki.Czy magiczny świat bajek i baśni może istnieć naprawdę? W Pacanowie tak!
W jednym miejscu spotkacie Koziołka Matołka, Calineczkę, Kota w butach i Czerwonego Kapturka. Dzieci znajdą się w wyśnionej bajce, pełnej kolorów, w baśni, która uczy odróżniać dobro od zła. Dorośli wracając do czasów dzieciństwa, odkryją w sobie dziecko. Wizyta zainspiruje do ponownego sięgnięcia po literaturę z lat dzieciństwa, nauczy posługiwania się takimi zaczarowanymi słowami jak „proszę, przepraszam, dziękuję”. Bajkowa podróż, na którą chcemy Was zaprosić może mieć wiele odsłon w zależności od tego czy chcecie spędzić z nami popołudnie czy odwiedzicie nas na cały dzień. Zespół Centrum przygotowuje dla gości indywidualną ofertę pobytu.

Wystawa Bajkowy Świat

Nie można być w Pacanowie i jej nie zobaczyć! Wbrew temu co sugeruje nazwa to nie żadna tradycyjna ekspozycja a wielka wyprawa, na którą zapraszają Bajkowe Wróżki i Elfy. To u nas niemożliwe staje się możliwe: niewinna Mysia Nora z chwilą jej przejścia zamienia się w Smoczą Jamę, z Zamku Królewny wychodzimy na Ptasi Taras.

Bajkowy Pociąg

Na Dworcu Koziołka Matołka odkrywcy znajdą mapę z krainami baśniowych postaci. Tutaj skarbem nie będzie złoto lecz wiedza! Ale co to?! Buch, Uch, Puff, Uff … Pociąg odjeżdża! Trafiamy do Czarodziejskiego Ogrodu. I znów jesteśmy mali. Świecące latarnie mają kształt leśnych konwalii, a pośród magii gadają kamienie. Emocje sięgają zenitu? I o to chodzi! Chcecie więcej? Nic prostszego, wystarczy dokonać rezerwacji na stronie www.stolica-bajek.pl i przyjechać do Pacanowa.Centrum Rozrywki dla rodziny

Wystawa to tylko jedna z naszych atrakcji. Zapraszamy także do Kina „Szkatułka”, na warsztaty kreatywne, do teatru i biblioteki oraz do przepięknego ogrodu z amfiteatrem, w którym musicie uwierzyć, mieszkają krasnoludki.

Artykuł powstał w ramach projektu „Perspektywy RSI Świętokrzyskie – IV etap” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020