Trasy turystyczne w Twoim smartfonie!

Trasy turystyczne w Twoim smartfonie!

Artykuły
2015-03-24

Wybierając się na weekend lub dłuższy wyjazd stawiamy nie tylko na wygodę hotelu, obecność ciekawych atrakcji turystycznych w pobliżu, ale często szukamy także terenów rekreacyjnych, przez które prowadzą interesujące szlaki turystyczne. Sięgamy po przewodniki, przeglądamy ciekawe trasy w internecie, analizujemy mapy. Wszystko po to, aby nasz wyjazd był udany i obfitował w wrażenia, które zostaną z nami na długo.Zróżnicowany krajobraz Polski pozwala nam wybrać region, który najbardziej odpowiada naszym preferencjom. Możemy zdecydować się na szlaki górskie, trasy rowerowe na Mazurach, piesze nad morzem itp. Nie każdy jednak wie, że w Polsce powstaje coraz więcej szlaków tematycznych, związanych z ważnymi wydarzeniami historycznymi, specyfiką danego regionu czy też uwarunkowaniami kulturowymi. Właśnie dzięki takim trasom w łatwy i dobrze zorganizowany sposób możemy przemierzyć Szlak Piastowski, Szlak Orlich Gniazd, Podlaski Szlak Bociani, Szlak Zabytków Techniki i wiele, wiele innych, które będą doskonałą okazją nie tylko do aktywnego spędzenia wolnego czasu podczas urlopu, ale też pozwolą na zapoznanie się z ciekawostkami dotyczącymi danego regionu.Pomysłów na aktywne spędzenie wyjazdu możemy szukać w portalach turystycznych, chociażby w portalu trasowym Traseo.pl, którego baza tras w tym momencie wynosi ponad 30 tys. Użytkownicy dzielą się z innymi swoimi doświadczeniami, dodają trasy, które przemierzyli, urozmaicają je zdjęciami i opisami. Skorzystanie z bazy takiego portalu jest bardzo dobrym początkiem podróży. A co najważniejsze – trasy możemy zabrać ze sobą na urlop i korzystać z nich w terenie, a wszystko dzięki aplikacji mobilnej Traseo, połączonej z serwisem, w której możemy nie tylko zapisać dowolną trasę, ale też nagrać swoją własną.

Urlop niekoniecznie musi się wiązać z wożeniem ze sobą mnóstwa przewodników. Jest wiele innych, lżejszych sposobów na to, aby zapoznać się z ofertą regionu, który mamy zamiar odwiedzić. Każdy z tych sposobów niesie ze sobą nowe, ciekawe doświadczenia.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1111427 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.