Klimatyczne miejsca w trzech rejonach Polski

Klimatyczne miejsca w trzech rejonach Polski

Artykuły
2015-01-23

Są w Polsce miejsca, które wyprzedza ich sława. Ci, którzy je odwiedzili, chętnie do nich wracają, natomiast Ci, którym jeszcze nie było to dane - nie wiedzą, co tracą! Okryte białą pierzyną śniegu, promieniami słońca, czy też nawet pod deszczową chmurą, bronią się tym, co oferują bez względu na pogodę - niepowtarzalnym klimatem. Portal turystyczny TravelBird przygotował dla Was inspirujące oferty, dzięki którym pobyt w tych miejscach będzie niezapomniany. No to w drogę!W Krainie Lessowych Wąwozów...

Kazimierz Dolny to niekwestionowana perełka na mapie Polski. Bogata, sięgająca XII wieku historia miasta, renesansowa architektura i powojenne wpływy kultury żydowskiej przeplatają się tu z artystyczną tradycją. Przepiękne kościoły, urokliwe kamieniczki i muzyka klezmerska napełniają miasto niepowtarzalną atmosferą, zwłaszcza podczas letnich festiwali, ale nie tylko. Wrażeń jest tu co niemiara, warto więc zatrzymać się na parę dni i dać sobie czas na odkrycie wszystkich ciekawych zakątków miasta wraz z jego otoczeniem. Co dopełni świetności wyjazdu? Z pewnością pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu, który położony jest w malowniczym zakolu Wisły, z pięknym widokiem na rzekę. Architektonicznie jest on wzorowany na XVII-wiecznym spichlerzu. W środku nie znajdziecie jednak zboża, ale basen, sauny i dekoracje w postaci motywów podróżniczych.Zakątek w sercu Tatr

Ząb to najwyżej położona miejscowość w Polsce, znajdująca się zaledwie rzut beretem od Zakopanego. Można tu zakosztować spokoju i błogiego wyciszenia, jednocześnie nie rezygnując z zakupowego szału na Krupówkach i Pod Gubałówką. W otoczeniu znajdziecie wiele ciekawych ścieżek rowerowych i szlaków pieszych (takich, jak przebiegający przez miejscowość, Szlak Papieski), a w zimie wyciągi narciarskie z całym zapleczem rekreacyjnym. Kilkudniowy pobyt w malowniczo położonym Ośrodku Redyk*** wprawi Was w prawdziwie góralski klimat. Do dyspozycji gości są tu pokoje i apartamenty urządzone w stylu zakopiańskim, spa, sauny i jacuzzi. O wyżywienie też się nie musicie martwić, gdyż śniadania i obiadokolacje są uwzględnione w pakiecie. Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko wyruszyć na szlaki i rozkoszować się otoczeniem Tatr.

Lwówek Śląski i Bolesławiec

Komu Tatry chwilowo nie są po drodze, może bliżej będzie do Lwówka Śląskiego? To jedno z najstarszych miast Dolnego Śląska, a jego piwowarska tradycja sięga średniowiecza. Znajduje się tu jeden z najstarszych browarów w Polsce, w którym wciąż warzone jest piwo. Wizytę w tym miejscu uświetni pobyt w Pałacu Brunów, który otrzymał miano hotelu roku 2012 w magazynach Forbes i Newsweek. I nie bez przyczyny. Ten malowniczo położony dworek składa się z 3 zabytkowych budynków: pałacu, powozowni i oficyny. Stylowa restauracja serwuje dania kuchni staropolskiej, a pyszny deser podaje w ceramice z nieodległego Bolesławca. Pobyt w tym urzekającym hotelu jest atrakcją samą w sobie, ale warto wychylić nos nieco dalej - wokół rozpozcierają się jeziora, lasy i liczne trasy rowerowe. W pakiecie uwzględnione jest wypożyczenie rowerów, kijków do Nordic Walking oraz sprzętu do tenisa.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020