Ogródek Muzyki w Ogródku

Ogródek Muzyki w Ogródku

Artykuły
2014-11-14

Grażyna Łobaszewska, Hanna Banaszak, Katarzyna Groniec, Joanna Trzepiecińska, czy Tadeusz Woźniak to zaledwie część artystów, którzy wystąpili na plenerowej scenie w Ogródku. Ciekawi artyści i wyjątkowa atmosfera miejsca przyciągają coraz większe grupy słuchaczy.Ogródek to niewielka wieś położona między jeziorami Kraksztyn i Druglin. Przez wiele lat mieszkał tu i tworzył Michał Kajka. Był on wybitnym artystą ludowym, poetą i działaczem mazurskim. W jego domu znajduje się obecnie muzeum, które przypomina o życiu, działalności i twórczości poetyckiej tego artysty. Zostało ono otwarte w 110 rocznicę urodzin Michała Kajki.„Ogródek Muzyki” to spotkania z poezją śpiewaną, piosenką autorską i muzyką kameralną. Odbywają się one latem na scenie plenerowej przy Muzeum Michała Kajki. Organizatorami imprezy jest Dom Kultury w Orzyszu, Muzeum Michała Kajki w Ogródku i Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu. Tam także można dokonać rezerwacji i zakupić bilety na koncerty.

Z roku na rok „Ogródek Muzyki” przyciąga coraz więcej miłośników muzyki. Niewątpliwą atrakcją są występy wybitnych artystów. Dotychczas na scenie Ogródka, oprócz artystów wymienionych na początku, wystąpili m.in.: Grzegorz Turnau, Antonina Krzysztoń, Anna Szałapak, Katarzyna Groniec, Maciej Zembaty, Wolna Grupa Bukowina, Stanisław Sojka czy Stare Dobre Małżeństwo. Ostatniego lata można było wysłuchać koncertu Tadeusza Woźniaka, Jarosława Jara Chojnackiego, zespołów Trzy Dni Później i Cisza jak Ta i recitalu Doroty Osińskiej.

Poza znanymi nazwiskami, wśród artystów tu występujących, pojawiają się także debiutanci i lokalni artyści. Na scenie w Ogródku wystąpili: Karolina Cicha, Radek Michalik, Tomasz Jakub Sulima i zespół A’navim.Warto odwiedzić to miejsce i w niezwykłej atmosferze posłuchać pięknej muzyki czy poezji śpiewanej.

Lokalna Organizacja Turystyczna "Mazury Południowe"
Plac Daszyńskiego 16
12-200 Pisz
www.lotmp.pl

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020