Galeria Andrzeja Renesa w Nowych Gutach

Galeria Andrzeja Renesa w Nowych Gutach

Artykuły
2014-11-14

Galeria Andrzeja Renesa jest miejscem idealnym dla wszystkich tych, którzy szukają ciszy, spokoju, a jednocześnie głodni są artystycznych wrażeń. W Renesowie – domu plenerowym można się zrelaksować, a przy okazji rozwinąć swój talent.Dom położony jest nad brzegiem jeziora Śniardwy w Nowych Gutach. Jest to jednocześnie multimedialna galeria sztuki, pracownia gościnna dla artystów, a także gospodarstwo ekologiczne z miejscami noclegowymi. Można tu wziąć udział w grupowych lub indywidualnych lekcjach rysunku i rzeźby. Można zostać uczestnikiem organizowanej Letniej Akademii Sztuki.Andrzej Renes to artysta rzeźbiarz mieszkający w Nowych Gutach. Jest autorem wielu pomników i projektów nagród. Do najważniejszych należą: składający się z dwóch elementów pomnik Melchiora Wańkowicza w Piszu, pomnik Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Prezydenta Stefana Starzyńskiego, popiersie Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem, czy Pomnik Katyński w Warszawie. Renes jest również autorem projektu nagrody Wiktora, Czempiona, Kisiela, Decjusza i Koziołka Matołka, czyli Literackiej Nagrody dla Dzieci i Młodzieży. Istotnym elementem aktywności artystycznej Andrzeja Renesa jest właśnie praca z dziećmi i młodzieżą.

Galeria jest jedną z najnowocześniejszych w regionie. Bardzo duży nacisk położony w niej został na wszelkie nowinki technologiczne, którą umożliwiają zwiedzającym głębsze i atrakcyjniejsze zapoznanie się z twórczością Andrzeja Renesa. Można tu obejrzeć obrazy, rysunki oraz niektóre rzeźby i statuetki autorstwa Andrzeja Renesa. Dzięki multimedialnym projekcjom można zaś poznać najpopularniejsze realizacje projektów artysty, np. pomniki na stałe usytuowane w Warszawie i innych miastach oraz realizacje land art, czyli sztukę ziemi.

Poza pracami samego Andrzeja Renesa czasowo dostępne są także ekspozycje innych artystów, m.in. fotografa Jarosława Majkowskiego oraz przedstawicieli Fundacji Artbarbakan. Ma ona na celu materialną i merytoryczną pomoc osobom, które przyczyniają się do promowania i rozpowszechniania polskiej sztuki w kraju i za granicą. W planach są również wystawy malarza Rafała Miłkowskiego, rzeźbiarza z Zakopanego Stanisława Cukra oraz malarza Zbigniewa Chrostka, a także wystawa promująca Młode Talenty.Lokalna Organizacja Turystyczna "Mazury Południowe"
Plac Daszyńskiego 16
12-200 Pisz
www.lotmp.pl

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020