Ogrody Hortulus Spectabilis Wieża i Labirynt

Ogrody Hortulus Spectabilis Wieża i Labirynt

Artykuły
2014-06-25

Ogrody Hortulus w Dobrzycy wzbogaciły się o kolejny obiekt - Ogrody Spectabilis z wieżą i labiryntem. Działają od 14 czerwca 2014 roku.Znajdują się w miejscowości Smolne, w odległości około 2 km od Ogrodów Tematycznych Hortulus w Dobrzycy. Główną atrakcją tych ogrodów jest największy na świecie labirynt grabowy zajmujący powierzchnię 1 ha o ścianach wysokości 2m i łącznej długości korytarzy ponad 3,2 km.W sercu labiryntu powstał mini-labirynt dla dzieci oraz wieża widokowa o wysokości 20 m, z której widok na labirynt, otaczające go ogrody i okolice zapiera dech w piersi.

W ogrodach znajduje się równierz: kamienny krąg oraz dolmen, ogrody "4 pory roku" oraz "kalendarz celtycki", angielskie rabaty bylinowe, pięknie pachnące rosarium z parterami bukszpanowymi oraz ogrody węzłowe i topiary bukszpanowe.

ania Nowicjusz 0 kilometrów
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020