Baśniowa Suwalszczyzna - Turystyczny Hit 2014

Baśniowa Suwalszczyzna - Turystyczny Hit 2014

Artykuły
2014-03-17

Jest takie miejsce w Polsce, w którym będziesz miał wrażenie jakbyś znalazł się w bajce! Chciałbyś chociaż raz zobaczyć plenery jak z filmu "Opowieści z Narnii"? Taka jest właśnie Suwalszczyzna - nieskażona masową turystyką, prawdziwa perła na turystycznej mapie Polski. Baśniowy Szlak i wyprawy z Paszportem Wędrowca to tylko wybrane produkty z bogatej oferty turystycznej tego regionu, idealnego na rodzinny wypoczynek.Wioski Bajek

W 2014 roku turystycznym hitem Suwalszczyzny staną się Wioski Bajek - główne przystanki na Baśniowym Szlaku. Powstało aż 7 takich wiosek, a każdej przewodzi inny temat i patron. We wszystkich dzieci, młodzież i całe rodziny poprzez zabawę, warsztaty oraz animacje odkryją niezwykłe piękno tutejszej przyrody, bogactwo historii pogranicza, a także legendy i tradycję Suwalszczyzny.Wioska Wesołych Wędrowców została zainspirowana postacią Janka Wędrowniczka - bohatera utworu Mari Konopnickiej "O Janku Wędrowniczku". Tutaj wspólnie z krasnoludkiem Podziomkiem odkryć można etapy książkowej wędrówki Janka, a przy okazji poznać zwyczaje wsi, sztukę wytwarzania mąki i łowienia ryb oraz sporo tajemnic meteorologii, w tym największy tradycyjny termometr (265 cm), zgłoszony do Księgi Rekordów Guinessa. Wszystko to przy Ośrodku Maniówka (Nowa Wieś koło Suwałk).

Więcej o Szlaku i kolejnych wioskach dowiecie się z oficjalnej strony www.basniowasuwalszczyzna.pl

Już w weekend majowy czynne będą: Wioska Dwóch Mistrzów w Puńsku, Wioska Darów Lasu w Kopcu w Puszczy Augustowskiej i Zaułek Krasnoludków w Suwałkach, a od czerwca zapraszamy do wszystkich 7 wiosek bajek.Paszport Wędrowca

Szczególnie polecamy rodzinne zwiedzanie z Paszportem Wędrowca, dzięki temu nie przegapicie ciekawych miejsc na całej Suwalszczyźnie, a dodatkowo zbierzecie pamiątkowe pieczęcie i nagrody. Amatorzy odkrywania tajemnic mogą dodatkowo wziąć udział w questach, czyli specjalnie przygotowanych grach terenowych.

Suwalszczyzna to przede wszystkim walory naturalne Suwalskiego Parku Krajobrazowego oraz Wigierskiego Parku Narodowego. Baśniowe krajobrazy, tajemnicze jeziora, rzeki i wzgórza Jaćwingów, dawnych mieszkańców tych ziem, zachęcają do korzystania z bogatej oferty turystyki aktywnej.

Spływy kajakowe Czarną Hańczą, Rospudą, Kanałem Augustowskim oraz kilkanaście tematycznych tras rowerowych to tylko niektóre z możliwości aktywnej turystyki.

Cały pobyt na Suwalszczyźnie warto zaplanować korzystając z turystycznego planera przygotowanego przez Suwalską Izbę Rolniczo-Turystyczną: www.planer.turystyka.pl

Avatar użytkownika
Anka Pietrusiewicz Domator 5 kilometrów
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020