Zoo w Warszawie

Zoo w Warszawie

Artykuły
2013-08-28

Ogród Zoologiczny w Warszawie powstał w 1928 r. Zlokalizowany przy ul. ratuszowej 1/3 ( dzielnica praga Północ) początkowo zajmował obszar 12 ha i liczył 500 zwierząt. Obecnie Zoo zajmuje obszar 32 ha i posiada ponad 3000 zwierząt.Wśród ciekawszych atrakcji warszawskiego Zoo na uwagę zasługuje ptaszarnia, posiadająca halę wolnych lotów, jedna z najnowocześniejszych w Euroie słoniarnia zajmująca obszar 6000 m2 , Akwarium- mieszczące się w zabykowym budynku posiada pokaźną kolekcję ryb morskich i słodkowodnych, Hipopotarium- umożliwia obserwowanie hipopotamów pod wodą, Akwarium morskie- bedące największym w Polsce pozwala na zobaczenie rekinów i płaszczek. Ponadto na wymienienie załuguje małpiarnia, żyrafiarnia, insektarium, wybieg australijski, pawilon małp człekokształtnych, geppardy, koty i mrówkojady.Ponadto stworzono "Baśniowe Zoo" , gdzie dzieci mogą odwiedzać zwierzęta znane z bajek, karmic je marchewka czy sałatą. Wśród "pensjonariuszy spotkamy kroliki, świnki morskie, kury jedwabiste czy kozy angorskie. Na terenie "Baśniowego" znajdują się tez tzry place zabaw oraz miejsce do zorganizowania dziecku pzryjęcia urodzinowego.

Dojazd do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie

Mostem Gdańskim lub Śląsko-Dąbrowskim

Autobusem/ tramwajem na trasie W-Z, jadącym w stroonę Pragi( wysiadamy na przystanku Park Praski i parkiem kierujemy się do ulicy Ratuszowej ok. 5 min. drogi)Autobusem spod dworca centralnego, specjalne kursy do Zoo pzrez Starowkę ( auutobus kursuje w sezonie lletnim w weekendy)

Cennik Zoo w Warszawie

normalny- 20 zł( niewykorzystany posiada ważność przez mmiesiąc od daty zakupu)

ulgowy- 15 zł( ważny j.w.)

rodzinny- 15 zł/os. ( min. 4 os., w tym dwie dorosłe)

roczny- 110 zł dla 2 os.

Do lat 3 wstęp darmowy, do 12 roku życia wejście jedynie z opiekunem, niepełnosprawni opiekunem- wstęp darmowy. We pierwszy wtorek każdego mmiesiąca wejście gratis dla emerytów i renicistów.

Avatar użytkownika
Catewa Krajtroter 4951 kilometrów
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020