Domy w Toskanii

Domy w Toskanii

Artykuły
2013-01-03

Zapewne każdy, kto czytał książkę „Pod słońcem Toskanii” autorstwa Frances Mayes lub oglądał jej ekranizację z Diane Lane w roli głównej, marzył o tym, by zamieszkać w tym cudownym zakątku Włoch i choć przez chwilę być właścicielem wielkiej, wiejskiej posiadłości. Obecnie pojawiła się całkiem realna perspektywa wynajmu własnego domu pod słońcem Toskanii. A wszystko to przez pikujące ceny nieruchomości, wywołane niestabilną sytuacją gospodarczą na całym świecie.Wynajem posiadłości w Toskanii nie musi być jedynie kaprysem czy marzeniem, lecz może stać się realną formą ciekawego urlopu wypoczynkowego. Świat zmaga się z kryzysem gospodarczym, ceny posiadłości spadają, a wraz z nimi ich wynajem. Dlatego też wydaje się, że właśnie teraz jest najlepszy moment na wyjazd wakacyjny. Taka tendencja nie będzie trwać wiecznie, a druga szansa tego typu, a więc spędzenia wakacji w toskańskim domu, może już nigdy nie nadejść.Kraj ten ma do zaoferowania wiele atrybutów, których na próżno szukać w innych zakątkach świata. Tym co najbardziej przyciąga tutaj obcokrajowców są przede wszystkim ciepły klimat i bogata historia razem z ciekawą kulturą tej części Europy. Również rynek nieruchomości pęka w szwach od ofert domów, apartamentów i posiadłości, przeznaczonych na wynajem turystom. Wbrew pozorom, ceny najmu nie są wygórowane i pozostają na podobnym poziomie jak w przypadku domów lub apartamentów w innych regionach Europy.

Do wynajęcia w tej części Włoch są atrakcyjne apartamenty w XIX-wiecznych kamienicach, zlokalizowanych w centralnej części największych miast Toskanii lub też luksusowe domy usytuowane na obrzeżach aglomeracji miejskiej. Rynek nieruchomości w Toskanii pełen jest ofert dotyczących najmu wolno stojących domów, zbudowanych w klasycznej, regionalnej architekturze, otoczonych bajecznymi krajobrazami.

Ceny takiego najmu są bardzo różne, w zależności od wykończenia, lokalizacji czy metrażu, a znając zamiłowanie Włochów do targowania się, można nawet dodatkowo zaoszczędzić na inne wakacyjne wydatki. Zdarzają się także i takie nieruchomości, których wynajem kosztuje ogromne sumy, lecz popyt na nie i tak jest bardzo duży. Ofert jest naprawdę wiele, o mocno zróżnicowanej cenie i wystarczy tylko przejrzeć Internet, by znaleźć coś interesującego jak chociażby na stronie Interhome.Z wyszukaniem odpowiedniej oferty kwatery nie należy się jednak śpieszyć, gdyż musi to być decyzja przemyślana i racjonalna. Warto dokładnie prześledzić rynek i dostępne na nim oferty, by potem nie pluć sobie w brodę, z powodu przepłacenia za korzystanie z lokalu. Najlepiej zdać się na profesjonalną firmę, która zajmuje się tego typu analizą i pozwolić jej na znalezienie wymarzonego przez nas domu.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020