Kraków – tu warto przyjechać!

Kraków – tu warto przyjechać!

Artykuły
2013-01-24

Kraków jak dobrze wiemy z historii to nasza była stolica, a jeśli stolica to na pewno jest miejscem, które ma wiele do zaoferowania wszystkim turystom, którym jeszcze nie udało się dotrzeć do tego fantastycznego miasta słynącego z zabytków i urokliwych sprzeczności.To miasto, które tkwi głęboko w swojej historii, w tradycji, ale na szczęście nie zapomina również o nowoczesności. Tradycję i przywiązanie do historii widać niemal na każdym kroku. To właśnie historia stanowi o podwalinach Krakowa. Bez poznania losów tego wspaniałego miasta, jego poznanie wydaje się wręcz niemożliwe. Bo to właśnie epicka przeszłość przyciąga tutaj tłumy turystów spragnionych feerii wrażeń estetycznych. Przyjeżdżają oni, by popatrzeć na wielowiekową tradycję i niegdysiejszą wizytówkę kraju.Kraków to oczywiście nie tylko sama przeszłość. Obok zabytków wyrastają nowoczesne budynki, które stanowią pomost między przeszłością a teraźniejszością.

To pod Krakowem znajduje się słynne lotnisko w Balicach. To drugie w kolejności lotnisko w Polsce pod względem liczby odprawianych pasażerów. To właśnie do Krakowa przyjeżdżają spragnieni wrażeń turyści z Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Szukając zakwaterowania w Krakowie możesz trafić na wiele stron oferujących wiele hoteli w Polsce o wysokim standardzie. Warto w tym wypadku postawić na sprawdzone internetowe rozwiązania i wejść na zoover.pl gdzie znajdziecie wiele hoteli w bardzo dobrych, często promocyjnych cenach. Dzięki temu wasz wyjazd do Krakowa okaże się strzałem w dziesiątkę.Krakowska atmosfera jest bardzo leniwa, niespieszna i stonowana, szczególnie jeśli porównamy ją z szybkim warszawskim tempem. W Krakowie nie ma zadęcia, stresu i niepotrzebnego pośpiechu. Wszystko odbywa się naturalnie i płynie spokojnie w swoim tempie i nie potrzebuje żadnego katalizatora.

Nawet w wypadku złej pogody, Kraków ma do zaoferowania wiele atrakcji – 26 muzeów, kluby, kawiarnie, puby, galerie, albo ostatecznie centra handlowe i obiad w dobrej restauracji. W tym mieście po prostu nie sposób się nudzić, o czym świadczy choćby liczba 6 tysięcy obiektów czekających na zwiedzających.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1112231 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.