Mazury garbate

Mazury garbate

Artykuły
2012-12-14

Mazury Garbate to jeden z najpiękniejszych zakątków Mazur, największymi atutami są tutaj: wspaniały mikroklimat oraz duże obszary wodne i leśne sprzyjające rozwojowi turystyki i lecznictwa uzdrowiskowego.Miłośnicy spokoju znajdą tu wymarzone warunki do wypoczynku i poznawania piękna nieskażonej przez cywilizację przyrody. Panują tu doskonałe warunki dla żeglarzy, wędkarzy, grzybiarzy, myśliwych oraz obserwatorów dzikiej przyrody.Na Mazurach Garbatych nie brakuje obiektów turystycznych godnych zainteresowania, najbardziej znane są tzw. Akwedukty Północy czyli Wiadukty w Stańczykach. Liczą one 32 metry wysokości i 150 metrów długości, co stawia je w rzędzie jednych z najwyższych w Polsce.

Zbudowane zostały na początku XX wieku, w latach 1912-26, nad doliną Błędzianki. Architektura mostów w Stańczykach wykazuje doskonałe proporcje, a filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach.

Konstrukcja jest pięcioprzęsłowa, o promieniu łuków równych 35 metrów. Mosty są ciekawą atrakcją turystyczną, której nie można pominąć odwiedzając Powiat Gołdapski. Rozmiary mostów oraz ich konstrukcja budzą podziw, a otoczenie i piękne widoki z góry wprawiają w zachwyt. Właścicielem mostów jest osoba prywatna. Jednym z obiektów agroturystycznych są tutaj Zielone Tarasy w Dubeninkach (www.zielonetarasy.com).Avatar użytkownika
Tadeusz Szymański Domator 10 kilometrów
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020