Atrakcje w Gdańsku

Artykuły
2012-11-29

Gdańsk przyciąga ogromnie dużo turystów zaciekawionych jego przeszłością, niemniej jednak dobrze jest wiedzieć, że to nie tylko miejsce kulturalne ale też autentyczny raj dla amatorów sportu.

Stolica województwa pomorskiego jest świetnie zaopatrzona w szlaki rowerowe, które wiodą wzdłuż i wszerz Gdańska, na różnorodnym poziomie trudności. Ponadto nad samym brzegiem morza znajduje się promenada idealna do trenowania joggingu i jazdy na rolkach. Niejednokrotnie używana jest do zwyczajnych przechadzek w niedzielne popołudnie.

W samym środku starówki Gdańska mieści się pływająca marina jachtowa. Pasjonaci sportów wodnych mogą ćwiczyć je na wodach Zatoki Gdańskiej lub na Opływie Motławy, bardzo dobrze przystosowanym na wypady kajakowe.

Poza tym na wzmiankę zasługuje gdański ogród zoologiczny i Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich Twierdza Gdańsk z niespotykanymi zabytkami architektury militarnej.

Ponadto polecam wybrać się do Parku Oliwskiego ze specyficznym drzewostanem. Park ten rozpościera się na terenie około dziesięciu hektarów, nad samym Potokiem Oliwskim. Zaczął on powstawać na przełomie XII i XIII wieku za sprawą cysterskiego opactwa w Oliwie. Zakonnicy chcieli mu przyznać bardziej ozdobny charakter, kiedy powstała tu rezydencja opata, gdzie w tej chwili funkcjonuje Oddział Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Do aktualnego wyglądu Parku Oliwskiego w dużym stopniu przyłożył się opat Jacek Rybiński, to z jego idei powstał budynek pałacu opackiego a także tak zwana francuska część parku, czerpiąca ze stylu barokowego.

Latem gdańskie plaże przepełnione są wczasowiczami, miłośnikami sportów wodnych oraz siatkówki plażowej. Na plaży odbywają się niezliczone koncerty, przedstawienia teatralne, uruchamiane jest nawet tzw. kino letnie.

gdanskturysty.pl

Piotrek Nowicjusz 0 kilometrów
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020