Ciekawe miejsca w Warszawie

Ciekawe miejsca w Warszawie

Artykuły
2012-11-12

Stolica Polski przez peerelowską rzeczywistość zaniedbana, po zmianie ustroju przekształciła się w piękną europejską stolicę.Abstrahując od funkcji reprezentacyjnej jest również ścisłym centrum politycznym, kulturalnym, i największym zagłębiem finansowym w kraju. Tutaj centrale posiadają najważniejsze firmy działające w Polsce.Dodatkowo Warszawa to aktualnie jedno z najprężniej działających centrów turystycznych. Olbrzymia liczba pomników historii i ciekawych miejsc, orientacja władz miejskich na turystykę i serwis przyjezdnych, a także udana organizacja Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO2012 powoduje, że ruch turystyczny ma kierunek wzrostowy.

Miasto, w którym swoją młodość przeżyli wielcy Polacy Maria Skłodowska Curie i najwybitniejszy polski kompozytor i pianista Fryderyk Chopin, pięknieje z roku na rok. Już dzisiaj osoba, która nie była w mieście Warsa i Sawy od kilku lub kilkunastu lat może miasta po prostu nie poznać. Duża ilość obszarów zielonych, cała masa szlaków, parków i ścieżek spacerowych oraz tras rowerowych. Odrestaurowane i bardzo dobrze wyeksponowane ciekwe zabytki jak również eleganckie centrum z efektownymi wieżowcami.

Turystykę wspomaga świetnie działające zaplecze hotelowe. Warszawa dysponuje nowoczesną bazą noclegową oraz hotelami każdego standardu w najatrakcyjniejszych miejscach.Sprawdź co naprawdę warto zwiedzić w Warszawie:

Warszawska starówka – prawie doszczętnie zburzona w czasie Powstania Warszawskiego odbudowana, w sposób tak wierny że finalnie wpisana na zaszczytną listę Światowego Dziedzictwa, z charakterystycznym pomnikiem Syreny stanowiącej godło stolicy.

Zamek Królewski – okazały, znajdujący się w samym centrum, na Placu Zamkowym, przez zamkiem stoi legendarna Kolumna króla Zygmunta, srzed zamku roztacza się piękny widok na Pragę, Wisłostradę i wspaniały Stadion Narodowy.

Najsłynniejsze i najbardziej eleganckie trakty metropolii czyli Krakowskie Przedmieście której przedłużeniem jest ulica Nowy Świat. W Bazylice św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu 3 mieści się urna z sercem Fryderyka Chopina. Nowy Świat z kolei to ulica uznanych restauracji, ekskluzywnych sklepów i kawiarni z których najbardziej znana to A.Blikle.

Pałac Kultury i Nauki – niegdyś samotny warszawski wysokościowiec, do teraz ciągle najwyższy, jednakże pod względem wzornictwa biją go na głowę nowoczesne drapacze stojące lub budujące się wokół, o niesamowitych nieraz kształtach, pięknie odbijają niebo i chmury w słoneczne dni.

Iluminacyjny Park Fontann na placu I Dywizji Pancernej, 367 dysz z których tryska prawie trzydzieści tys. litrów wody w ciągu minuty, oświetlone trzystoma reflektorami mieniąc się wszystkimi kolorami i aranżując niewiarygodny spektakl wodny „Woda-Światło-Dźwięk”. Świetna sprawa, szczególnie wieczorem.

Łazienki – przepiękny i nietuzinkowy Park Królewski z licznymi monumentami przyrody, wspaniałą oranżerią i pomarańczarnią, a także atrakcyjnym Pałacem na Wodzie, fantastyczne miejsce odpoczynku i przechadzek nie tylko mieszkańców.

Praga czyli prawobrzeżna część stolicy która ocalała od dewastacji hitlerowskiej na której znajdują się historyczne secesyjne budynki mieszkalne, XIX-wieczne latarnie gazowe i uliczki brukowane. Tutaj reżyser Roman Polański kręcił słynnego Pianistę. Praga to ulubiona dzielnica artystów i rysowników.

Stadion Narodowy – eksportowy polski stadion Europy, zaprojektowany w biało-czerwonych barwach, bardzo dobrze widoczny prawie z każdego punktu w centrum miasta

Ogród Zoologiczny - ulubione miejsce spacerów i odpoczynku z dziećmi, dużo unikalnych gatunków egzotycznych zwierząt i roślin.

Centrum Nauki Kopernik znajdujące się w dzielnicy Powiśle przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 20, zaraz przy Wisłostradzie, interakcyjna, olbrzymia, świetnie wyposażona sala edukacyjna, doskonałe miejsce dla młodzieży szkolnej integrujące edukację z zabawą.

Muzeum Powstania Warszawskiego – gmach zadumy i poznania w detalach tego, co wydarzyło się podczas powstania. Wzruszające i chwilami wstrząsające, doskonale zaplanowane i urządzone miejsce, gdzie można zgłębić wszystkie sekrety bezprecedensowego zrywuwolnościowego.

Piotr Mazur Domator 24 kilometrów
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020