Bolesławiec

Bolesławiec

Artykuły
2012-11-07

Bolesławiec to historyczne miasto położone na Dolnym Śląsku, nad rzeką Bóbr, w otoczeniu Borów Dolnośląskich.Bolesławiec może poszczycić się wieloma ciekawymi zabytkami. Malownicza starówka z okazałym Ratuszem z wysoką wieżą oraz zabytkowymi domami, kościół Wniebowzięcia NMP Panny i Św. Mikoła będący Sanktuarium Maryjnym.Warto zobaczyć fragmenty murów obronnych, w dawnej baszcie murów miejskich znajduje się Muzeum Ceramiki, bowiem Bolesławiec to znany ośrodek produkcji ceramiki.

W przedostatni weekend sierpnia w Bolesławcu obchodzone jest zawsze bolesławieckie święto ceramiki, pokazy tworzenia wyrobow na kole a także kiermasz.Avatar użytkownika
Rene Uzależniony od podróży 1468 kilometrów
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020