Żnin i okolice czyli Pałuki

Żnin i okolice czyli Pałuki

Artykuły
2012-08-20

Żnin to miasto w województwie Kujawsko – Pomorskim, o długiej, bo liczącej 750 lat historii. Położone pomiędzy dwoma jeziorami i nad łączącą je rzeką Gąsawką jest dobrze znane miłośnikom sportów wodnych i imprez kulturalnych.Jezioro Żnińskie Duże cechują doskonałe warunki wietrzne, dlatego też często widać tutaj deski windsurfingowe i latawce do kitesurfingu. Natomiast na Jeziorze Małym Żnińskim często pływają żaglówki i kajaki, zwłaszcza że zbiornik rozpoczyna Szlak rzeki Gąsawki prowadzący dalej na Jezioro Skarbienickie i Jezioro Weneckie.
Żnin to miejsce znane na mapie turystycznej regionu, a o jego wyjątkowości świadczy fakt, iż w promieniu kilkunastu kilometrów od miasta znaleźć można dziesiątki jezior zagubionych wśród lasów oraz liczne atrakcje turystyczne.
W samym Żninie znajduje się Muzeum Ziemi Pałuckiej, w pobliżu natomiast – Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji, klasycystyczny Pałac Lubostroń, kościół pw. św. Mikołaja w Gąsawie z zespołem barokowych malowideł ściennych oraz szereg innych, wiekowych świątyń oraz zespołów dworskich i pałacowych.
Wyjątkowe wspomnienia gwarantuje również podróż, liczącą ponad 100 lat, kolejką wąskotorową. Miłośników parków tematycznych zapraszamy natomiast do miasteczka western Silverdo City w Bożejewiczkach oraz Parku Dinozaurów Zaurolandia w Rogowie.
A kiedy już zmęczeni i pełni wrażeń zechcemy odpocząć to doskonałym miejscem do tego są okoliczne jeziora oraz lasy. Miejscowe ośrodki wypoczynkowe oraz gospodarstwa agroturystyczne pozwolą zapomnieć o codziennym gwarze miasta. Zapraszamy!
Więcej informacji: www.it.znin.pl
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020