Zamek Joannitów i inne atrakcje turystyczne Łagowa

Zamek Joannitów i inne atrakcje turystyczne Łagowa

Artykuły
2012-08-17

Zamek Joannitów w ŁagowieW XIV wieku Zakon Joannitów wybudował w Łagowie zamek, który przetrwał do dziś i jest jedną z największych atrakcji miejscowości. Obecnie w zamku znajduje się hotel, restauracja i kawiarnia, a turyści pragnący zobaczyć panoramę Łagowa i okolic mogę wejść na zamkową wieżę, z której roztacza się przepiękny widok na pobliskie zabudowania, krystalicznie czyste jeziora rynnowe oraz Łagowsko-Sulęciński Park Krajobrazowy.
Sam Łagów w pewnym stopniu zachował dawny, średniowieczny charakter, dwie bramy - Polska oraz Marchijska, które dzieli zaledwie 120 m oraz pozostałości murów miejskich nadają temu miejscu osobliwości. Tym bardziej, że aby dotrzeć do zamku drogą lądową musimy przejść lub przejechać przez jedną z bram.
Inne atrakcje turystyczne w Łagowie
Szlaki i ścieżki turystyczne prowadzą do najciekawszych pod względem historycznym, kulturowym i przyrodniczym miejsc. Około 500 m na północny zachód od zamku, tuż za starym cmentarzem na Sokolej Górze znajdują się pozostałości dawnego grodziska z XIII i XIV w.
Warto zobaczyć również wysoki na 20 m wiadukt kolejowy, wybudowany na początku XX wieku. Wielu wrażeń dostarczą spacery szlakami wokół jezior i po terenie Parku Krajobrazowego. Jednak turyści muszą mieć na uwadze, że część szlaków przebiega przez teren poligonu wojskowego, dlatego też udostępniane są tylko w sezonie turystycznym lub poza sezonem za zgodą zarządcy poligonu.
Wzdłuż brzegów jeziora można się poruszać również kajakiem, łódką lub rowerem wodnym, wielką atrakcją jest przebiegający przez środek miejscowości przesmyk pomiędzy dwoma jeziorami, którym płynąc np. rowerem wodnym sprawnie można przedostać się z jednego akwenu na drugi.
Atrakcje w okolicy Łagowa
Międzyrzecki Rejon Umocniony: Pętla Boryszyńska www.bunkry.lubrza.pl Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie www.bunkry.pl
300 km tras rowerowych w Sulęcinie i okolicach www.sulecin.pl
Szlaki piesze, rowerowe i nordic walking w Lubniewicach www.lubniewice.pl
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020