Łagów w lubuskiem

Łagów w lubuskiem

Artykuły
2012-08-17

Łagów to malownicza miejscowość położona w wojwództwie lubuskim, na styku dwóch jezior rynnowych - Trześniowskiego oraz Łagowskiego, które otacza Łagowsko-Sulęciński Park Krajobrazowy.Serce Łagowa bije w średniowiecznym Zamku Joannitów, a organizowane w miejscowości liczne imprezy, w tym najstarszy w Polsce festiwal filmów fabularnych Lubuskie Lato Filmowe przyciągają licznych turystów z Polski i Europy.
Turyści poszukujący możliwości aktywnego spędzania czasu na pewno nie będą zawiedzeni ofertą Łagowa: kuszą tu szlaki nordic walking, szlaki piesze oraz trasy rowerowe, wypożyczalnie sprzętu wodnego (rowery wodne, kajaki, łodzie) oraz wymarzone miejsca do uprawiania nurkowania.
Nie lada gratkę dla amatorów nurkowania stanowi Jezioro Trześniowskie. Jest to 10-te co do głębokości jezioro w Polsce. Jego długość wynosi około 4,8 km, a szerokość zaledwie około 600 m, najgłębsze miejsce ma 58,8 m. Przejrzystość wody dochodzi do 8 m. Ewenementem jeziora na skalę kraju jest podwodna, prawie pionowa 30-metrowa ścianka węglowa.
Dojazd: drogą krajową nr 2 Świecko-Warszawa (zjazd w miejscowości Gronów), autostradą A2, (zjazdy węzły Trzeciel i Rzepin na drogę krajową nr 2) lub drogą lokalną nr 138.
www.lagow.pl
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1111425 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.