Nawigacja GPS w podróży

Artykuły
2007-09-14

Systemy GPS z łatwością umożliwiają nam precyzyjne zaplanowanie trasy w kraju jak i zagranicą.
Montaż takiego zestawu w samochodzie jest wyjątkowo prosty i nie wymaga konfiguracji oprogramowania lub sprzętu. W zależności od modelu, systemy GPS wyposażone są w twarde dyski o pojemności np.:20GB, 40GB, na których zainstalowane mogą być szczegółowe mapy Polski, wszystkich państw Europy Zachodniej, Czech, Węgier, Słowacji, drogowe mapy głównych Republik Nadbałtyckich, Grecji i Chorwacji, a nawet szczegółowe mapy Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

Niektóre modele posiadają również dokładne mapy alpejskich regionów turystycznych. Wystarczy wpisać adres, a ten niewielkich rozmiarów satelitarny przewodnik zaprowadzi kierowcę prosto do celu. Po wprowadzeniu interesującego nas adresu urządzenie wytycza trasę, a następnie prowadzi w odpowiednie miejsce przy pomocy wskazówek graficznych na ekranie oraz komunikatów głosowych informujących o każdym manewrze. System GPS oferuje nam również bogaty zestaw informacji o tysiącach miejsc użyteczności publicznej wraz z telefonami kontaktowymi np. restauracje, stacje benzynowe, parkingi, hotele, apteki, szpitale oraz wiele innych. Niespotykany dotąd komfort nawigacji zapewnia aktywowany dotykiem, wysokiej jakości, panoramiczny wyświetlacz, dzięki czemu całość obsługi odbywa się po prostu przez bezpośredni dotyk.

Komunikaty głosowe oraz menu są całkowicie w języku polskim, bez względu na to, czy podróżujemy po Polsce, czy za granicą. Istotną zaletą systemu jest kolorowa, a w większości dostępnych na naszym rynku urządzeń, trójwymiarowa grafika. Cyfrowy obraz drogi pokazywany jest, nie jak w tradycyjnych systemach z lotu ptaka, ale z perspektywy oczu kierowcy; co w połączeniu ze skalą barw np:64 000 kolorów pozwala osiągnąć imponujący efekt wizualny. Urządzenia wyposażone są również w wiele użytecznych dodatków, takich jak wbudowany zestaw głośno-mówiący łączący się z telefonem komórkowym w technologii Bluetooth, w pełni zintegrowany odtwarzacz MP3 oraz przeglądarkę zdjęć.

____________________________________________________
http://www.motopunkt.pl :: Internetowy Moto Sklep

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020