Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Kompleks Pałacowo-Parkowy w Rogalinie

Kompleks Pałacowo-Parkowy w Rogalinie

Artykuły
2012-08-03

Pałac w Rogalinie to późnobarokowo-klasycystyczna rezydencja w kształcie podkowy. Znajdujące się tu Muzeum prezentuje historię rodu Raczyńskich i samego pałacu oraz wyposażenie wnętrz z XVIII i XIX w.Ekspozycja obejmuje też powozownię i Galerię Malarstwa z obrazami Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego czy Jacka Malczewskiego. W pobliskim parku znajdziesz największe w Polsce i jedno z największych w Europie skupisko dębów, obejmujące około 1435 drzew, o obwodzie nawet do 9 m.
Wiele okazów liczy kilkaset lat. Najpopularniejszą grupą są 3 rosnące w parku przypałacowym dęby, którym nadano imiona legendarnych braci słowiańskich – Czecha, Lecha i Rusa.
www.palacrogalin.pl
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132859 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020