Konno do Żabiej Woli

Konno do Żabiej Woli

Artykuły
2012-07-27

Pędzą konie po betonie… do Żabiej Woli. Piękna niewielka gmina położona na południu powiatu grodziskiego. Idealne miejsce do uprawiania sportów, a zwłaszcza tak ostatnio modnej hippiki. Żabia Wola zaliczana jest do „zielonych ekologicznych gmin” naszego kraju. Każdy jeździec marzy o tak pięknych, zielonych i przede wszystkim nieskażonych terenach do przejażdżek konnych. Nawet Ci mniej doświadczeni zapaleńcy jazdy konnej odnajdą tu coś dla siebie, bo Gmina Żabia Wola obfituje w ośrodki jazdy konnej, gdzie każdy z nas może nauczyć się podstaw tego wspaniałego sportu.Stajnia Rumianka oferuje przede wszystkim możliwość „wykupienia domu” dla naszego wierzchowca. Nastawiona jest na hodowlę koni, która w obecnych czasach jest coraz bardziej popularna. Dysponują dużą krytą halą, która właścicielom koni umożliwia treningi nawet w zimie. Co jeszcze tam znajdziemy? Piękne łąki, profesjonalnie przygotowany parcours, czystą wodę. Chyba najważniejsze w tym wszystkim jest to, że właściciele kochają to co robią…
Jadąc dalej przez Żabią Wolę możemy zobaczyć Stajnię Centurion. Nie prowadzą jazd konnych dla początkujących, ponieważ stajnia ta jest nastawiona na pracę ujeżdżeniową i treningi dla jeźdźców i koni w tej dyscyplinie. Centurion posiada karuzele, lonżowniki, a właściciele koni mają do dyspozycji 28 boksów. W stajni nie zabrakło również sali konferencyjnej i domu gościnnego, gdzie przyjeżdżający mogą odpocząć.
Kolejne centrum hippiki w Żabiej woli to Stajnia Grzmiąca, która w odróżnieniu od Centuriona oferuje treningi jazdy konnej dla wszystkich zainteresowanych. Jak przystało na nowoczesną stajnię, posiada dużą krytą ujeżdżalnię, piękne padoki. Właściciele koni mogą dla swoich podopiecznych wynająć również boks.
Jednak to nie wszystkie ośrodki jeździeckie w Żabiej Woli. Zobaczymy tam również Stajnię nad Stawami, Mini hodowlę kuców czy Rancho Zaręby Alabama Reining Horse. Ten ostani to oferta dla lubiących western. Zatem można powiedzieć, że Żabia Wola to raj dla koni i koniarzy. Dzięki niewielkiej odległości od Warszawy i dogodnym położeniu przy najdłuższej trasie drogowej w Polsce, warszawscy miłośnicy jazdy konnej chętnie odwiedzają tą gminę.
Zatem nie zwlekajcie! Wsiądźcie na swoje konie i pędźcie do Żabiej Woli!
Więcej informacji na temat ośrodków jazdy konnej w Żabiej woli znajdziecie na www.turystycznemazowsze.pl
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020