Szlaki turystyczne w Białymstoku

Szlaki turystyczne w Białymstoku

Artykuły
2012-07-18

Białystok oferuje turystom wiele ciekawych szlaków turystycznych biegnących po najciekawszych zakątkach okolicy. Zapraszamy na wycieczkę po urokliwym miasteczku północno-wschodniej Polski, stolicy tańca, wielu smaków i Kultur oraz Zielonych Płuc Polski.Szlak esperanto i wielu kultur
Wycieczka szlakiem esperanto i wielu kultur z pewnością przybliży ducha wielokulturowego miasta, gdzie przyszedł na świat twórca esperanto – uniwersalnego języka porozumienia.
Poszczególne atrakcje zlokalizowane są obok siebie w ścisłym centrum miasta. Podczas spaceru można zobaczyć:
- Imponującą katedrę, składającą się ze Starego Kościoła Farnego i Bazyliki Mniejszej, która w rzeczywistości jest od niego większa,
- Miejsce, w którym stał dom rodzinny Ludwika Zamenhofa,
- Ulicę, którą spacerował młody Ludwik i popiersie twórcy esperanto,
- Główną Cerkiew Białegostoku – sobór św. Mikołaja,
- Miejsce, gdzie stała Wielka Synagoga – największa bożnica przedwojennego Białegostoku.
Białostocki szlak kulinarny
Białostocki szlak kulinarny jest inicjatywą Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Zainaugurowany w październiku 2010 roku, jest drugim w Polsce - po Gdyni - miejskim szlakiem kulinarnym.
Szlak tworzą 32 restauracje, które w większości zlokalizowane są w centrum miasta! Restauracje tworzące szlak są różnorodne. Są wśród nich zarówno te serwujące kuchnię regionalną i polską, a także europejską i światową. Wszystkie lokale są autorskimi pomysłami na świetną kuchnię i niepowtarzalny wystrój, a ich właścicieli łączy jedna idea - fascynacja kulinariami!
W ramach Białostockiego szlaku kulinarnego odbywają się warsztaty kulinarne
w restauracjach, konkursy gastronomiczne, a dla członków Klubu białostockiego smakosza - w restauracjach szlakowych czekają zniżki i gratisy!
Aby swobodnie poruszać się po Szlaku powstała mapka-informator, którą można otrzymać w restauracjach szlaku oraz pobrać w wersji pdf. z naszej strony!
www.bialostockiszlakkulinarny.pl
Zapraszamy na wycieczkę po urokliwym miasteczku północno-wschodniej Polski, stolicy tańca, wielu smaków i Kultur oraz Zielonych Płuc Polski.
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1111425 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.