Muzeum Motyli Arthropoda w Bochni

Muzeum Motyli Arthropoda w Bochni

Artykuły
2012-07-11

Muzeum Motyli „Arthropoda”ul. T. Czackiego 9
tel. 502-494-622
pn-pt: 10.00-16.00
sb-nd: 10.00-14.00
Grupy po wcześniejszej rezerwacji
To największa stała ekspozycja motyli świata w Polsce licząca ponad 4,5 tys. okazów pochodzących ze wszystkich stref zoograficznych. Prezentowana na 2 piętrach kolekcja to zbiór motyli, który powstawał na przestrzeni ostatnich 30 lat.
Zwiedzający zapoznają się z funkcjonowaniem motyli w różnych miejscach świata, poznają najciekawsze zdolności, sposoby, warunki życia poszczególnych gatunków a także poszczególnych rodzin motyli.
Istotną część ekspozycji stanowią również przedstawiciele rodzimej lepidopterofauny, w tym gatunki motyli występujące w Bochni i okolicach.
www.muzeummotyli.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020